szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

Az IT Factory megbízásából a KutatóCentrum által a Monddmeg.

Az IT Factory megbízásából a KutatóCentrum által a Monddmeg.hu véleménykifejtő oldalon végzett gyorskutatás szerint az internetezők csupán harmadát nem elégíti ki jelenlegi hivatása. Rendkívül magas viszont azok aránya, akik fizetésükkel elégedetlenek – a válaszadók 75 százaléka szeretne jelenlegi bérénél többet keresni.
Érdekes kettősség uralja az informatikai munkaerőpiacot: túlkínálat és munkaerőhiány egyaránt megfigyelhető. Míg alacsonyan képzett informatikusokból jelenleg túlkínálat mutatkozik, jól képzett szakemberekből több ezres hiány van. 

Pedig megéri informatikai pályát választani, hiszen a felsőoktatásból kikerülők közül az informatikusok 56 ezer forinttal keresnek többet az átlagnál, így jelenleg ők a legjobban fizetett friss diplomások (a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara Gazdaság- és Vállalkozáselemző Intézete által 2008 tavaszán végzett felmérés alapján). Az informatikushiány problémáját a felsőoktatás önmagában nem tudja megoldani, hiszen informatikus szakemberekre már most is nagy szükség van, nem csupán három, négy vagy öt év múlva. Ráadásul – lévén, hogy gyorsan fejlődő területről van szó – a többéves lemaradás óriási veszteségeket okozhat a gazdaságnak.

A NetAcademia Oktatóközpont az IT Factory keretében ezer, az informatika iránt érdeklődő, de előképzettséggel nem feltétlenül rendelkező hallgató informatikai képzését tűzte ki célul. A november elején induló képzés érdekessége, hogy egyéni módon valósítja meg a tömeges tanulást. Olyan oktatási formát kerestek, amellyel akár ezer hallgató is tanítható, és ami a lényeg: a mennyiség nem megy a minőség rovására. A tantermi órákat interneten keresztül élőben közvetítik, míg a gyakorlás virtuális gépeken történik, így a képzés bárhonnan végezhető. A chatmestereken keresztül az online hallgatók ugyanúgy kérdezhetnek vagy kérhetnek segítséget, mint tantermi társaik.

A 12 hetes képzéseken a hallgatók biztonsági fejtörők, illetve innovatív alkalmazások létrehozásán keresztül fejleszthetik tudásukat, ezt követően pedig díjmentesen nemzetközi MCP (Microsoft Certified Professional) minősítést szerezhetnek. Az IT Factory hallgatói számára biztosított virtuális gépeken díjmentesen érhető el az a több százezer forint értékű szoftver- és hardverkörnyezet, mely a gyakorlatorientált képzését biztosítja.
Az oktatás technológiai feltételeit Magyarország legnagyobb oktatási célú, a Hungary Networknél elhelyezett 6 terabájt tárolókapacitással rendelkező virtuális kiszolgálófarmja biztosítja. 

Az újszerű képzés olyan érdeklődőket szeretne megszólítani, akiknek egyébként nem lenne lehetőségük ilyen oktatásban részt venni (fiatalok, magánszemélyek, kisebb cégek dolgozói, vidékiek stb.), ezért is döntöttek az online részvétel, illetve a munkaidőn túli oktatás mellett. A céges támogatóknak, illetve annak köszönhetően, hogy egyszerre sok fő képzése zajlik, a tanfolyam ára is kedvező.
A jelenlegi tervek szerint két témában indulna képzés: hálózatbiztonságból és .NET programozásból, az előbbi november 11-én, míg az utóbbi 2009 januárjában indul. A hálózatbiztonsági képzésre november 6-ig lehet jelentkezni.

JÁTÉK!
A NetAcademia Oktatóközpont, a képzéshez kapcsolódóan, nyereményjátékot indít, amely az alábbi videókhoz kapcsolódik.

Akinek kedve van játszani, válaszolja meg az alábbi kérdéseket, s a válaszait küldje az info@itfactory.hu e-mail címre. A beküldési határidő: 2008. november 6.

A kérdések:
1.   Mennyi a www.shrek.com IP-címének helyiérték szerint kiszámított értéke? 
(A segítségül szolgáló videó itt látható)

2.    Hogy szól az a parancs, amivel az ARP cache-be fel lehet venni IP-címeket kézzel?  
(A segítségül szolgáló videó itt látható)

3.   Mennyi a mail.invitel.hu címen található SMTP-szerver levélméret- korlátja?  
(A segítségül szolgáló videó itt látható)

A helyes választ beküldők között a NetAcademia hetente kisorsol három IT Factory-s bögrét, egy IT Factory-s szerszámosládát, illetve egy fő ingyenes online részvételét a Hálózatbiztonság képzésen.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!