szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Hogyan mérjük meg a fény terjedési sebességét? Tényleg a Jupiter és holdjai segítettek ebben a feladatban a fizikusoknak? Miben hasonlít egy repülőgéphajtómű és egy vízzel töltött műanyagpalack? A Nottinghami Egyetem új weboldalt indított, ahol rövid oktatóvideókban magyarázzák el - tényleg egyszerűen - a világ tudományos alapjait.


Az egyetem által indított Sixty Symbols oldalon hatvan videót találunk, amelyet a fizika és a csillagászat legfontosabb jelöléseivel ábrázoltak. Rövid felvételekben beszélnek az egyetem legjobb tudósai Planck- és Feigenbaum-állandóról, a káosz és a véletlenszerűség közti különbségről, fénysebességről, mágneses mezőkről, vektorokról vagy éppen arról, hogy hogyan néz ki egy emberi agy egy MRI-gépben, mindezt pedig a tudomány iránt érdeklődő internetezők számára egyszerűen felfogható módon, látványos kísérletekkel teszik meg.

Az oldalon jelenleg 47 felvétel érhető el, a repertoár pedig nem csupán bővül, hanem bővíthető is - az érdeklődők ugyanis emailben kérhetik a nottinghami szakértőktől bizonyos témák (pontosabban: fizikai koncepciók) kibontását.

A Nottinghami Egyetem már korábban is bebizonyította, hogy nem idegenkedik az új oktatási módszerektől: PeriodicVideos oldalukon Anglia legerősebb kémiatanszéke mutatja be a periódusos tábla egyes elemeit hosszabb-rövidebb videókkal.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!