Lex Magyar: nyilvánosságra hozták vagyonnyilatkozataikat a Tisza EP-képviselői
Magyar Péter ingatlanok, festmények, autó és pianínó mellett még egy 20 forint névértékű 4iG-részvényt is feltüntetett.
Kezdjük mindjárt a valószínűleg még a számítógépes...
Kezdjük mindjárt a valószínűleg még a számítógépes játékokat teljesen mellőző felhasználók által is ismert Lara Crofttal. Igaz, az Eidos üdvöskéje több színésznő hangján is megszólalt már. A leghíresebb hang azonban a második generációs, azaz a „modern” Lara Croft játékokban feltűnő (bocsánat: felhangzó) Keeley Hawes, angol színésznő.
A hősidőkben, a régi Tomb Raider játékokban (még akkor, amikor a videokártyák csak arra voltak képesek, hogy két kockaként rajzolják ki Lara kebleit) Ms. Croft , egy Jonell Elliott nevű színésznőtől kölcsönözte búgó hangját.
A GTA sorozat máig kultikus és sokak szerint (szerintünk is) legjobban sikerült darabja, a 80-as években játszódó, Vice City nevű játék volt. A játék hatalmas sikerét a remek zenéknek és helyszíneknek, a Scarface c. filmből (és hasonló gengszterfilmekből) átvett és sikeresen adaptált elemeknek, és persze a főszereplő, a kék-hawaii inges Tommy Vercetti-nek köszönhette. És persze Tommy beszólásainak és hangjának. De ki is volt a hang? Nos, a Rockstar a játék készítésekor biztosra ment, így Tommy, Ray Liotta hangján szólalt még. Mi tagadás, még hasonlítanak is.
A World Of Warcraft a világ egyik legjobb és legnépszerűbb játéka: a játékon belül pedig az egyik legnépszerűbb karakter, a fantasy-kedvelők számára jól ismert Night Elf. Nap mint nap, több tízmillió játékos hallja percenként többször is, hogy „I cant use that item yet”.., „its too far away”… illetve valószínűleg naponta több milliószor csendül fel a jellegzetes karcos női nevetés, egy-egy „lol” begépelés után. Nos, ezt a csodálatos hangot Debi Mae West hivatásos narrátornak köszönhetjük, aki megjelenésében kicsit sem hasonlít az Elfekre, a hangja azonban feledhetetlen.
Egyszerre szexis, sportos és kellemes. Debit akarom hallgatni, klikk ide! Debi napjaink egyik legtöbbet foglalkoztatott játék-hangja, a Warcraft-on kívül hallhattuk őt a Metal Gear Solid-ban, a God Of War-ban, a Riddickben és még vagy ezer más játékban.
„Flawless Victory”… „Fatality!”… ki ne ismerné ezt a hangot? A Mortal Kombat játékgépeken, konzolokon és számítógépeken is szinte évtizedekig a verekedős játékok csúcsa, és műfajteremtő klasszikusa volt. Nos, a fantasztikusan mély és kegyetlen hangot a Midway (a játék készítője) egyik alkalmazottja, Steve Ritchie szolgáltatta, mivel nem akartak külön szinkronszínészre költeni (ez 1990 körül nem volt még divat.) És milyen jól döntöttek!
És végül a leghíresebb, akinek hangját nem is tízmilliók, hanem valószínűleg százmilliók hallgatták és hallják nap nap után, a világ leghíresebb játékfigurájának, a Super Mario-nak hangot adó Charles Martinet. Charlest a szakmában csak úgy emlegetik, mint a „mikiegér hang olasz akcentussal”. 1995-től adja hangját a világ legjobban elterjedt játékának figurájához.
Magyar Péter ingatlanok, festmények, autó és pianínó mellett még egy 20 forint névértékű 4iG-részvényt is feltüntetett.
1978 óta egy és ugyanaz a kérdés: lehet-e valaki olyan jó Superman, mint amilyen Christopher Reeve volt?
Két tankert is megtámadtak a jemeni húszik pár nap leforgása alatt a Vörös-tengeren. Az akciókról és a süllyedő hajókról látványos videókat forgattak.
A hízelgést és a fenyegetést felváltva alkalmazva szavaztatta meg a republikánusokkal Donald Trump a „gyönyörű” költségvetési törvényt.
Az elnök nem vette jó néven, hogy korábbi szövetségese harmadik politikai erőt alapítana. Hogyan babrálhat ki Elon Musk Donald Trumppal?
Közel-keleti válság ide vagy oda, a világ szinte fürdik az olajban.