szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Nem elég, hogy a Facebookot több szempontból is elmarasztalták – többek között a Stiftung Warentest –, most arra derült fény, hogy a közösségi oldal tagjainak adatait adják át automatikusan harmadik félnek.

Az „általános adatokat” a Facebookkal kapcsolatban álló „ellenőrzött weboldalak és alkalmazások” (5. pont, Überprüfte Webseiten und Anwendungen)  használhatják majd – áll a Facebook német nyelvű adatvédelmi szabályzatában. Arra még nem derült fény, hogyan fogják majd a harmadik felet ellenőrizni, és milyen weboldalakról lehet egyáltalán szó. A Facebook utal ugyan az "About Platform" információs aloldalára, de konkrétumokat ott sem lehet olvasni.

A közösségi oldal használatával mindenki automatikusan elfogadja ezt a szabályozást – hacsak nem jelzi külön, hogy nem szeretné, hogy az adatait - nevét, a barátai nevét, a nemét, a profilképét, a számítógépe földrajzi helyét vagy a korát - idegeneknek továbbadják.

 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Tech

Adatvédelem: a Facebook és a MySpace leszerepelt

Adatvédelmi problémák, megkérdőjelezhető szerződési feltételek: igencsak rossz értékelést kaptak a közösségi oldalak egy tesztelésre szakosodott német alapítványtól. Főleg a Facebook és a MySpace.

hvg.hu Tech

Facebook: FBI ügynök a barátod?

Mindig afféle nyílt titok volt, hogy az állami szervezetek, a rendőrség és a titkosügynökök előszeretettel használják a közösségi oldalakat. Mostantól azonban a dolog hivatalos.

hvg.hu Tech

Véres Facebook-vita

Rivalizálás mindenütt előfordul, nincsen ez másként az online színtereken sem. World Of Warcraft, Counter Strik, vagy éppen az iWiW-es viták – a vetélkedés bárhol elfajulhat. Az „online veszekedés” eldurvult mostanában, sőt, a való életben leckéztetik meg egymást a riválisok.

hvg.hu Tech

Kém a kávéfőzőben: hogyan fésülik össze adatainkat?

Az egyik legfontosabb web 2.0-ás fejlesztés a mashup, azaz a különböző forrásokból származó információkat összefésülő a rendszer. De mi történik, ha például valakinek a neve tévedésből felkerül a szexuális bűnözők listájára, amit forrásként használnak a programok, és névvel, címmel, fotóval együtt megjeleníthető egy térképen az adat? Kieron O'Hara és Nigel Shadbolt „Kém a kávéfőzőben” című könyve többek között a neten felelőtlenül elszórt információkra is felhívja a figyelmet.