szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

„Pánikgomb” alkalmazással bővült a Facebook: mostantól a brit fiatalok egyetlen kattintással jelezhetik, ha fenyegetve érzik magukat a platformon.

A pánikgomb kialakítását tavaly novemberben vetették fel a brit hatóságok. Az alkalmazás lényege, hogy a gyerekek és a fiatalok a gyermekek kizsákmányolása ellen és az online védelem érdekében létrehozott brit gyermekvédelmi központnak (Child Exploitation and Online Protection Centre, Ceop) jelezhetnek, ha veszélyben érzik magukat. 

A pánikgomb több hónapig tartó egyeztetés eredményeképpen született meg. A hosszú átfutási idő oka nagyrészt az volt, hogy a Facebook úgy gondolta, a saját bejelentőrendszere elég hatékony, és még idén tavasszal is határozott nemet mondott az alkalmazásra.

A hatóságok nem így látták, egyre határozottabban követelték a külső jelzőrendszert. Főleg miután a 17 éves Ashleigh Hall halálát okozta, hogy megismerkedett valakivel a közösségi oldalon, aki csak hazudta magáról, hogy tizenéves, valójában 33 volt és aberrált: elrabolta, megerőszakolta és meggyilkolta a lányt. Anglia, Wales és Skócia 44 rendőrfőnöke írta alá azt a levelet, amiben pánikgomb elhelyezését kérték minden egyes Facebook oldalra.

A Facebook/Ceop együttműködés eredményeképpen nemcsak a pánikgomb áll a gyerekek rendelkezésére, szélesebb körű felvilágosító munka is kezdetét vette. A sztárokkal, a zenével és a vizsgákkal kapcsolatos hírek mellett az internetes biztonságról is találnak információkat a gyerekek a Facebook/Ceop oldalon - áll a BBC hírében.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Tech

Pánikgombot követelnek a Facebookra

Pánikgomb kialakítását követelik a Facebook közösségi portáltól a brit hatóságok annak nyomán, hogy egy brit fiatalnak közvetve az oldalon kötött ismeretsége okozta a halálát.