Kevesen szállnak vitába azzal a kijelentéssel, hogy Japán a világ egyik legfurcsább és legérdekesebb országa.
techline.hu
Kevesen szállnak vitába azzal a kijelentéssel, hogy Japán a világ egyik legfurcsább és legérdekesebb országa. Ennél is nyilvánvalóbb azonban, hogy ázsiai barátaink mindig kitalálnak valamit, ami nekünk, európaiaknak „eszünkbe sem jutna”. A legújabb japán őrület, a Google Earth-ös ejtőernyőzés; igen, nem elgépelés vagy képzavar: az ázsiai fiatalok a Google műholdképes szoftverének segítségével szimulálják az ejtőernyőzést…
Lássuk, mi is kell egy ilyen fantasztikus, virtuális ugráshoz és a hozzávaló bulihoz! Nos, Japánról lévén szó, természetesen sok-sok technikai eszköz kell majd hozzá, de hát ez náluk nem lehet gond…
Szükség lesz egy projektorra, amit a plafonra kell szerelni, oly módon, hogy a padlóra vetítsen. Kell még egy megfelelően nagyméretű vászon, erre kerül majd rá a kép. Szükség lesz némi felfüggesztésre is. A megfelelő hatás érdekében nem árt, ha a földre feszített vásznat körbevesszük pár kék lepedővel, lehetőleg olyannal, amire felhőket pingáltunk. Kell még valami pattogós zene, egy gép, ami vezérli a Google Earth-öt, esetleg bónusznak egy szélgép.
Indulhat is a móka! Hogy hogyan lesz ebből ejtőernyőzés? Nos, a videóból kiderül. Ha én lennék a vidámpark igazgatója, már most lecsapnék az ötletre, és megvalósítanám, hiszen olcsó, ránézésre is nagyon jó adrenalin-bomba, és kapásból jobb, mint bármelyik ezer éves vidámparki ketyere…
Jó eséllyel simán lekörözi majd a Tisza Párt ősszel startoló előválasztása nemcsak a hasonló, 2021-es ellenzéki akció 663 ezres adatát, de még a Nemzet Hangja szavazás 1,1 millió résztvevővel beállított saját rekordját is. A megvalósítás logisztikai rémálom lesz komoly buktatókkal, ráadásul a siker mellett politikai veszélyekkel is járhat.
A parkoláson évente 120 millió forintot tud megtakarítani a Hegyvidék, a közétkeztetés ára nem nőtt, és több üzemeltetési munka is olcsóbb lett az új közbeszerzési rendszerben.