Orosz hekkerek támadtak a magyar videós oldalra

Története legnagyobb támadása után helyreállt a Ustream. Az oldal túlterhelése mögött Vlagyimir Putyinnal szimpatizáns orosz csoportok állhatnak.

  • hvg.hu hvg.hu
Orosz hekkerek támadtak a magyar videós oldalra
Több ezer IP-címről történt tegnap összehangolt DDoS, azaz túlterheléses támadás a Magyarországról fejlesztett Ustream videoközvetítő oldal ellen. A VentureBeat beszámolója szerint nagyrészt oroszországi, kazahsztáni és iráni címekről terhelték túl a rendszert.

A Ustream történetének eddigi legnagyobb támadásának célja egy orosz újságíró megszólalása, illetve az oroszországi kormányellenes tüntetések közvetítésének ellehetetlenítése volt. Az ellenzékiek új választás kiírását követelték, ez pedig nem tetszik a Vlagyimir Putyinnal szimpatizáló csoportoknak, nagy valószínűséggel ők állnak a támadás mögött.

A hackerek hétféle módszert is bevetettek, a Ustream szakembereinek 10 órányi munkával sikerült újra talpraállítani és üzembiztossá tenni az élő videoközvetítések közzétételére alkalmas rendszert. Mivel a közel félnapos kényszerszünet miatt a Ustreamnek jelentős anyagi kára - hirdetésibevétel-kiesése - is keletkezett, ezért alaposan kielemzik a támadást és mindent megtesznek a védelem erősítése érdekében.

A támadásra reagálva a Ustream létrehozta az oroszországi események közvetítéseit összegyűjtő ustream.tv/russia oldalt.
Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?