Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Néhány szerencsés brit eddig nem tapasztalt minőségben, a "jövő televíziózásából" ízelítőt kapva élvezheti a londoni olimpia közvetítéseit.
Az NHK japán közszolgálati csatorna ugyanis a 2012-es ötkarikás játékokon teszteli az úgynevezett Super Hi-Visiont, amely a jelenleg ismert HD tévénél 16-szor nagyobb felbontást tesz lehetővé. Az NHK a brit BBC-vel és a közvetítéseket kézben tartó Olympic Broadcast Service-szel együttműködve próbálja ki az új technológiát.
A Super Hi-Vison-közvetítés londoni mozikban és két másik brit város filmszínházaiban élvezhető, de a játékok ideje alatt Washingtonban, valamint Tokióban és Fukusimában is ízelítőt kaphatnak a nézők a forradalmi technológiából.
Az Olimpiai Parkba látogatók is belekóstolhatnak a Super Hi-Vision technológiába, ráadásul nem is akárhogy: a Panasonic japán vállalat egy "mamutképernyőjén".
Az olimpiai közvetítések történetében épp London és Tokió jelentett mérföldkövet annak idején. A brit fővárosból sugároztak először televíziós adást a játékokról 1948-ban, míg az első színes közvetítéssel az 1964-es tokiói olimpia alatt találkozhattak a nézők.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.