Időspóroló trükkök a Firefoxhoz

Bár a Firefox nem mondható lomhának, néhány kiegészítővel és fogással azért ezt a böngészőt is felgyorsíthatjuk.

  • hvg.hu hvg.hu
Időspóroló trükkök a Firefoxhoz

Jól ismert a netezők körében az a bizonyos 404-es hiba, ami azt jelzi, hogy a böngésző által keresett tartalom nem található. Ilyen hiba fordul elő akkor, ha egy weboldal már megszűnt. Ez azonban nem jelenti azt, hogy egy tárolt változata nem érhető még el valahol, és az ErrorZilla Mod nevű kiterjesztés éppen abban segít, hogy villámgyorsan elérjük ezt a tárolt változatot, sőt még további funkciókat (Ping, Trace, Whois stb.) is kínál.

A Fasterfox nevű kiterjesztés egy igazi kis teljesítménymotor. Számos tuningoló beállítást kínál, amelyekkel finomhangolhatjuk (gyorsíthatjuk) a tűzrókát. A Beállítások ablakhoz úgy jutunk el, ha a Kiterjesztések között megkeressük a már letöltött Fasterfoxot. A Beállítások opciójára kattintva egy olyan ablakba jutunk, ahol többféle beállítási modell közül választhatunk, a többit pedig már a számítógépre bízhatjuk. Ha viszont az Egyedi finomhangolás mellett tesszük le a voksunkat, újabb fülek jelennek meg a beállító ablakban, s még számos további jellemzőn változtathatunk.

Van, aki jobban szeret billentyűparancsokkal navigálni a böngészőkben, és állítja, gyorsabban célhoz ér. Például ha nagyítani vagy kicsinyíteni akarunk a Firefoxban, elég megnyomnunk a Ctrl-t és a plusz, illetve mínusz billentyűt, a Ctrl + Enter pedig leveszi a vállunkról a .com végződés begépelésének terhét. Ezen a linken megtalálható valamennyi firefoxos billentyűkombináció.

A DownThemAll kiterjesztés egy remek letöltésmenedzser, aminek a hatására – legalábbis a fejlesztője szerint – négyszer gyorsabb lesz a letöltés, amit több szálon is folytathatunk, s bármikor szüneteltethetjük.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?