Figyelmeztet az FBI: a hackerek helyrehozhatatlan károkat okozhatnak

Az amerikai Szövetségi Nyomozó Iroda, az FBI arra figyelmezteti az ország vállalatait, hogy az utóbbi idők hackertámadásaiban alkalmazott kártevő program szinte helyrehozhatatlan károkat okozhat hálózatuk számítógépeiben.

  • MTI MTI
Figyelmeztet az FBI: a hackerek helyrehozhatatlan károkat okozhatnak

Egy héttel a Sony Pictures Entertainment filmforgalmazó vállalatot ért hackertámadás után az FBI hétfőn (helyi idő szerint) ötoldalas bizalmas gyorstájékoztatót juttatott el az üzleti élet számítógépes szakembereihez, benne néhány, a szóban forgó kártevő programra vonatkozó technikai részlettel, anélkül, hogy megnevezte volna a támadás áldozatául esett céget.

Az amerikai belbiztonsági szolgálat alkalmanként kiad ilyen figyelmeztetéseket, hogy segítsen elkerülni az internetes behatolásokat, és soha nem nevezi meg a kártevőknek már áldozatul esett cégeket.

Az FBI mostani jelentése szerint a legutóbb bevetett számítógépes vírus szinte megsemmisíti a komputerek merevlemezén található adatokat, amelyek helyreállítása így rendkívül nehéz és költséges, ha egyáltalán lehetséges. Ezért arra intik a címzetteket, hogy fokozott elővigyázatossággal védjék informatikai rendszerüket és adatbázisaikat.

Ismeretlen hackerek a múlt hétfőn hatoltak be a Sony Pictures Entertainment amerikai filmforgalmazó óriás hálózatába, onnan elloptak több bemutatás előtt álló mozifilmet, és egy "vörös koponyás" üzenet kíséretében használhatatlanná tették a cég számítógépeit.

Név nélkül nyilatkozó források szerint a Sony Pictures Észak-Korea megbízásából dolgozó hackerek gyanít a támadás mögött, miután a phenjani rezsim többször is megtorlással fenyegetőzött a The Interview (Az interjú) című film támogatásáért. A bemutatás előtt álló vígjátékban a CIA, az Egyesült Államok Központi Hírszerző Ügynöksége két újságírót bérel fel Kim Dzsong Un észak-koreai vezető meggyilkolására.

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?