Hozz létre egy linket előfizetéssel nem rendelkező barátaid számára

Ez az okosóra olyat tud, amit még az Apple is irigyelhet tőle

A közösségi finanszírozás keretein belül pénzt gyűjtő Swimmo nevű okosóra olyan funkciókat kínál, amilyeneket nemigen ismernek a nagyok.

  • hvg.hu hvg.hu
  • +${remainingCount} szerző
Ez az okosóra olyat tud, amit még az Apple is irigyelhet tőle
Swimmo/Kickstarter

Szinte minden neves gyártó bocsátott már ki okosórát (ez az eszköz mostanság a sláger), azonban még ha vízállók is, valamit nem tudnak: nem lehet úszni velük, azaz hosszú távon mégsem bírják a vizet (ez alól a Pebble okosórája jelent kivételt). Úszásra termett viszont a Swimmo nevű okosóra, amely jelenleg a Kickstarteren gyűjti – nagy sikerrel – a pénzt.

Az óra képes mérni a pulzusunkat, az elégetett kalóriát, s mivel kifejezetten víz alatti használatra (is) tervezték, feljegyzi a leúszott távot és az úszási sebességet is. Egyfajta úszóedzőként is szolgálhat, ugyanis – előzetes beállítás alapján – rezgéssel jelzi, ha lassabban úsznánk, mint kellene, és arra is figyelmeztet, ha kilépnénk a megfelelő szívritmus zónából.

Swimmo/Kickstarter

Az órához tartozó (Bluetooth kapcsolat) Swimmo nevű appon (ez mind iOS-re, mind Androidra ingyenes lesz) különféle úszási célokat állíthatunk be, és ha valamelyik barátunk is ilyen órát visel és ilyen appot használ, akkor akár versenyezhetünk is vele. Az eredményeinket természetesen megoszthatjuk a Facebookon. De nem kell kizárólag a Swimmo appra támaszkodnunk, az óra ugyanis jó pár népszerű fitnesz alkalmazással kompatibilis.

Ha pedig kijöttünk az uszodából, akkor is kompromisszumok nélkül hordhatjuk a Swimmót, ugyanis amúgy egy elegáns sportóráról van szó.

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?