Könnyen leleplezheti, ki kémkedik ön után

Az alábbi firefoxos kiegészítő leleplezheti azokat az oldalakat, amelyek adatokat gyűjtenek önről.

  • hvg.hu hvg.hu
Könnyen leleplezheti, ki kémkedik ön után

Nem is gondolnánk, hány oldal les ránk, amikor felkeresünk egy-egy site-ot. A Lightbeam nevű Firefox-kiegészítő éppen arra hivatott, hogy megmutassa, kik kíváncsiskodnak utánunk, akár a tudtunkkal, akár anélkül.

A kiegészítő letöltése után felkerül az ikonja az Eszköztárba, s ha munkára akarjuk fogni, egyszerűen kattintsunk rá, miután felléptünk egy weboldalra.

hvg.hu

Egy szép interaktív grafikon mutatja a meglátogatott oldalt/oldalakat, a hozzájuk kapcsolódó site-okat, amelyek „sütiket” használnak, és azt, hogy miként is kapcsolódnak egymáshoz ezek az oldalak. Bármelyikre kattintunk közülük, megláthatjuk, hogy hol vannak a szervereik.

hvg.hu

A legszebb az egészben, hogy bármelyik oldalt blokkolhatjuk, kikapcsolhatjuk a követést. Ha előnyben részesítjük az áttekinthetőséget, akár listás megjelenítést is kérhetünk a grafikon helyett.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?