Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Jó az, ha kéznél egy billentyűzet mobileszközünkhöz. Az LG új billentyűzetét bárki könnyen magával viheti, akár még a zsebében is.
Tucatnyi billentyűzettartozék közül választhatunk, ha gyorsabban szeretnénk gépelni tabletünkön, okostelefonunkon. Azonban az ilyen billentyűzetek vagy kényelmesek, és akkor terjedelmesek, vagy a mobileszközhöz fogható a méretük, viszont akkor kényelmetlen használni őket.
Ezt az ellentmondást oldja fel az LG Rolly (KBB-700 típusjelű) billentyűzete, amely mindkét említett irányzatból átvesz valamit. Bár nem egy 100 százalékos QWERTY billentyűzet (csupán négy sora van, és nincs rajta külön sor a számoknak), azonban a gombok csupán egyetlen milliméterrel kisebbek a megszokottnál, így valóban kényelmes vele a gépelés. Már csak azért is, mert ütésálló műanyagból készült, s megfelelő visszajelzést ad az ujjainknak.
Ha végeztünk a munkával, egyszerűen összehajtjuk, és máris egy „bot” lett belőle, amit zsebre tehetünk vagy berakhatjuk a táskánkba. Amikor kitekerjük, magától bekapcsol, így erre sem kell figyelnünk.
Bluetooth 3.0-val csatlakozik, ami azt jelenti, hogy régebbi eszközökkel is lehet használni. Akár két különböző eszközkhöz is csatlakozhat egyidejűleg, ezek között gombnyomással lehet váltani. A Rolly energiaigénye csekély, egy AAA elem kell bele, amellyel – átlagos használat mellett – 3 hónapig bírja.
Az LG a jövő héten kezdődő berlini IFA-n mutatja be botbillentyűzetét, s még szeptemberben árulni kezdi az Egyesült Államokban, majd Európában, Ázsiában és Latin-Amerikában is. Az árát régiók szerint állapítják majd meg.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
A világ legnagyobb húsipari cége, a brazil JBS a New York-i tőzsdére lépett, hogy finanszírozza a további növekedését. A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.
Néhány szón, gesztuson múlt 1990-ben, hogy nem borította el Erdélyt az erőszak.