szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A kétlépcsős hitelesítés egy egészen újszerű módján dolgoznak zürichi szakemberek.

Az egyre elterjedtebb kétlépcsős hitelesítés jóval biztonságosabb, mintha csak a jelszó–felhasználói név párost használjuk.

A Svájci Szövetségi Technológiai Intézet kutatói is egy kétlépcsős hitelesítési eszközt mutattak be a USENIX biztonsági konferencián, azonban újdonságuk valóban egyedülálló, környezeti zajokat használ azonosításra.

A Sound-Proof használatához persze a felkeresni kívánt weboldalakat is fel kell erre készíteni. Ha a jövőben bejelentkezünk egy ilyen technológiát használó oldalra, akkor a jelszavunk/felhasználói nevünk ismerete mellett szükségünk lesz arra is, hogy a netezéshez használt notebook (asztali gép) mellett ott legyen az okostelefonunk is, és mindkét eszköz mikrofonja be legyen kapcsolva.

Sound-Proof

Erre azért van szükség, mert a mikrofon veszi fel a környezetünk zajait, akár egy mosógép vagy hűtőszekrény duruzsolását, és egy algoritmus összeveti egymással a két hangmintát. Csak akkor enged be az oldalra, ha megfelelő volt a jelszó/felhasználói név, és a zajok is egyeznek.

Sound-Proof

A Sound-Proof egyelőre csak kísérleti projekt, a kutatók most a belépési folyamatot próbálják gyorsítani, és a minták összevetését is pontosítanák. Ha viszont megvalósulna a napi használatban ez a technika, mindenképpen érdekes színfolt lenne a biztonsági megoldások között.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!