Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
A hagyományos, kétdimenziós körözési fotóknál profibb módszert vezet be a japán rendőrség. Mivel elég praktikus, idővel alighanem mindenhol elterjed majd.
Sokszor hiába készít tisztán látható felvételt a biztonsági kamera egy bűnözőről, ha oldalról veszi, nem, vagy csak nehezen lehet felismerni a körözési fotója alapján. A tokiói rendőrség most ezt szeretné orvosolni: egy olyan speciális adatbázis kiépítésébe kezdtek, amely segítségével a jövőben a jelenleginél sokkal eredményesebben lehetne azonosítani a bűnözőket – írja a BBC.
Az egyenruhások a jövőben nem 2D-s, hanem 3D-s felvételeket készítenek a gyanúsítottakról. Ez utóbbi előnye, hogy a fotókat rá lehet igazítani például a biztonsági kamera felvételén látott arcra, így könnyebben mehet a beazonosítás is. A 3D-s kamerákat a japán főváros mind a 102 rendőrkapitányságán felszerelik, a rendszert pedig a tervek szerint áprilisban élesítik.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
A világ legnagyobb húsipari cége, a brazil JBS a New York-i tőzsdére lépett, hogy finanszírozza a további növekedését. A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.
Néhány szón, gesztuson múlt 1990-ben, hogy nem borította el Erdélyt az erőszak.