szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A Huawei-nél úgy gondolják, hamarosan a digitális eszközök egy új evolúciós korszakába lépünk: az okostelefonok után a mesterséges intelligenciára alapuló telefonok jönnek, melyek nem csak azt csinálják meg, amit benyomunk rajtuk, hanem azt is kitalálják, mire lesz hamarosan szükségünk.

A harmadik legnagyobb mobilgyártó vezérigazgatója, Richard Yu a Las Vegas-ban zajló CES technológiai szakkiállításon kifejtette: a mesterséges intelligencia integrálása napjaink okostelefonjaiba nagy lökést ad majd nekünk ahhoz, hogy egy lépéssel közelebb kerüljünk a mobilok következő korszakához. A környezetünkből érkező adatokat folyamatosan érzékelő és elemző készülékek a mesterséges intelligencia segítségével képesek lesznek arra, hogy előre észleljék, mire lesz hamarosan szükségünk.

Richard Yu a rendezvényen elmondta, ezeknek a készülékeknek fejlett számítógépes kamerákra lesz szükségük, hogy lássák és megértsék a környezetüket. Emellett okos és fejlett mikrofonokkal kell majd ellátni ezeket, hogy rögzíthessék és azonosíthassák a környező hangokat. Nagy szükség lesz kiváló akkumulátor-üzemidőre is, hiszen a készülékeknek hatalmas mennyiségű információt kell majd feldolgozniuk. (Jó lenne, ha ez utóbbi tényezőt nem csak hangoztatnánk a gyártók, hanem tényleg előállna már valaki az utóbbi években a laboratóriumokban már elkészült, nagyságrendileg hosszabb üzemidőt biztosító technológiákkal.)

Azt kérdezi: hogyan segíthetne?
Huawei

A vállalat szerint az újabb generációs okostelefon nem csak egy személyes eszköz lesz, hanem tulajdonképpen önmagunk kiterjesztése lesz, fennakadás nélküli kapcsolatot biztosít számunkra a digitális és a valódi világgal is.

Jó lenne a telefonoknál és otthon is

Mindezt persze nem a Huawei találta ki, hiszen az egyre intelligensebb digitális asszisztensek egyre több eszközben vannak ott. Gondolunk itt például az Apple Sirije mögött meghúzódó megoldásokra vagy éppen az utóbbi időben egyre több gyártó által felkarolt Alexára, az Amazon mesterséges intelligenciára alapuló technológiájára. Az ilyesmi technológiák Huawei által szóba hozott alkalmazása ugyanakkor igazából még várat magára – reméljük, hogy már nem túl sokáig.

Ugyanez igaz az okosodó otthonokra is, melyeknél egyre több gyártó próbál meg valami tényleg izgalmasat villantani. Az már látszik, hogy a harc az otthonainkért is zajlik, de az igazán jól használható és okos rendszerekből egyelőre nincs túlkínálat a piacon. Mark Zuckerberg saját fejlesztésű megoldása viszont elég érdekesnek tűnik.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!