szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Fel kell gyorsítanunk a más bolygókon való megtelepedésre vonatkozó űrkutatási tevékenységünket, ha nem akarjuk, hogy kihaljon az emberi faj – állítja a világ egyik legokosabb embereként is számon tartott Stephen Hawking.

A Földön való élet már rövidtávon is meglehetősen bizonytalan – ez az alapállítása annak a BBC által forgatott új dokumentumfilmnek. Az Expedition New Earth (Új Föld-expedíció) című műsorban Stephen Hawking magyarázza el, hogy az egyre látványosabb formban észlelhető klímaváltozás, a járványok, a népesség növekedése és nem mellesleg a Földhöz időnként közel kerülő aszteroidák miatt ideje lenne más bolygón is megtelepednünk. A tudós hasonló veszélyt lát a mesterséges intelligencia gyors fejlődésével kapcsolatban is: a mesterséges intelligencia az emberiség végét jelentheti.

Hawking professzor úgy gondolja, 1000 helyett nagyjából 100 éven – azaz egy-mésfél emberöltőn belül – meg kell kezdenünk egy új bolygó benépesítését is, ha azt szeretnénk, hogy az emberi faj túléljen. Az elismert asztrofizikus az elsőre meghökkentő és kissé ijesztő állítását biológiai, asztronómiai, technológiai vonalon is alá kívánja támasztani a műsorban, de érinti majd az emberi hibernálás kérdését is.

NASA Ames Research Center

A két, 60 perces részben bemutatandó dokumentumfilm készítői arra is igyekeznek majd rámutatni, hogy Hawking terve, vagyis egy másik bolygón való telepek létesítése egyáltalán nem annyira science-fiction, mint azt elsőre gondolnánk.

A tudósok egyre többször vetik fel más bolygók meghódításának szükségességét és esélyét. A Marson letáborozás mellett már nemcsak fantasztikus, hanem tudományos érvek is szólnak, amikor az a kérdés foglalkozattja őket, hogy mikor költözhetünk már át egy új bolygóra?

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!