Komoly újítás jöhet a Spotifyra: nem csak zenét hallgatni lehet majd, hanem csinálni is
A Spotify egy olyan szolgáltatást vásárolt fel, ami pofonegyszerűvé teszi a zeneszerzést, egyben a műfaj Google Drive-jának is tekinthető.
hvg.hu
Két éve mutattuk be a Soundtrap zenekészítőt, hiszen a hasonló oldalak közül két dologgal tűnt ki: nagyon profi szolgáltatást nyújtott, és mégis pofonegyszerűen lehetett használni. A fejlesztők azóta azt is megoldották, hogy a zeneszerzés Google Drive-ja legyen, hiszen a felhőt használva a világ bármely pontján bárkit meg lehetett hívni a zene közös alakítására. A munka meghozta gyümölcsét: a Spotify felvásárolta a Soundtrapet.
Nem tudni, hogy mennyi pénzt adtak a szolgáltatásért, de az üzletet biztosan megkönnyítette, hogy a Spotifyhoz hasonlóan a Soundtrap is svéd cég. A Spotify közlése szerint a Soundtrap forradalmasította a zeneszerzést, és ugyanúgy működik tovább, ahogy eddig.
Utóbbit nehéz hosszútávon elhinni, hiszen a Spotify rengeteg jogdíjat fizet zenékért – talán túl sokat is –, amit hasznosítani lehetne a streaming szolgáltatáson, például remixek készítéséhez. A Soundtrap ráadásul fizetős szolgáltatás, de vannak ingyenes eszközei is – vagyis a Spotify előfizetői akár meg is kaphatnák a felhasználás jogát, ezzel is több szolgáltatást kapva a pénzükért.
A hatalomnak az a legnagyobb csábítása, hogy azt gondolod, mindent megtehetsz. A kontroll meg azt jelenti, hogy nem tehetsz meg mindent – mondja Szikora János, aki megrendezte Térey János verses drámáját, A Nibelung-lakóparkot a székesfehérvári Vörösmarty Színházban.
Hollywood új generációjának legnevesebb színészeivel készült, de csak csöppnyi porfelhőt kavart a Vágtázó lovakról. Pedig ha nem is leszünk tőle vidámabbak, érdemes tenni vele egy próbát. Kritika.