Ki beszél már szenzorszigetről? Izgalmas megoldást talált ki helyette a Samsung

A minél nagyobb, éltől élig tartó kijelzők megvalósítása érdekében a legkülönfélébb trükköket vetik be a gyártók. A legújabb hírek szerint a Samsung is dolgozik egy érdekes megoldáson.

  • hvg.hu hvg.hu
Ki beszél már szenzorszigetről? Izgalmas megoldást talált ki helyette a Samsung

Megosztotta a felhasználókat az Apple által, a jubileumi iPhone-nál bevezetett notch (szenzorsziget), amit aztán gyorsan átvett számos androidos gyártó is. Tény, hogy nem túl szép látvány a kisebb-nagyobb fekete bevágás a kijelzőn, persze jól el lehet rejteni alá a szenzorokat. A notch megléte viszont ellentmond annak az elvárásnak, hogy „csupaképernyős” legyen a telefon, tehát fel van adva a lecke a gyártóknak, akik időről időre elő is jönnek különféle megoldásokkal.

Legutóbb például a Huawei és a Xiaomi élt egy olyan lehetőséggel, hogy egy hátulról feltolható tartóba helyezte el a szenzorokat, illetve úgy hírlik, hogy a Samsung is dolgozik egy megoldáson. A dél-koreai óriás a kijelző alá tenné a szelfikamerát, ami ettől még teljes funkcionalitással dolgozhatna. Benne van a Samsung a kijelző machinálásában, jövő évi telefonjaiban állítólag már oda kerül az ujjlenyomat-olvasó (ezzel azért kicsit lemaradt a fősodortól).

Azt azért ne várjuk, hogy hamarosan kézbe vehetjük ezt a szelfit rejtő megoldást, az új technológia egyelőre fejlesztési fázisában tart. 2020-ban érkezhet, például a Galaxy S11-gyel (ha még úgy fogják hívni az aktuális csúcsmodellt).

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?