Megjöttek a tapasztalatok az első igazi összehajtható telefonról, videón a Royole FlexPai
Az év egyik meglepetése, a Royole flexibilis telefonja is ott van a CES 2019 szakkiállítás nyomkodható, nézegethető eszközei között. Az Engadget pedig kapott is az alkalmon és közelebbről is megvizsgálta.
A különleges telefonról néhány videó ugyan megjelent, de a szakma csak most először, a CES 2019-es szakkiállításon tudott közelebbről megismerkedni vele. Az Engadget videósainak szintén sikerült megvizsgálniuk, és egész sokáig eljátszogattak vele. Úgy találták, hogy a mobil használata egyáltalán nem rosszabb, igaz, meg kell szokni. A nyitás/összehajtáshoz látható erőkifejtésre van szükség, de ez az újságírók szerint nem ront az összképen.
A videósok a mobil kameráját is kipróbálták, amelyet a telefon hajtogatásával lehet szelfi üzemmódra állítani. Sajnos, úgy tűnik, egyelőre ez a készülék egyedüli gyenge pontja, ugyanis még maguk a videósok sem voltak elájulva tőle. A videón valamelyest persze látni a képminőséget, de egyetlen felvétel alapján nehéz ítéletet mondani, ehhez egy frissen készült fotó is kellene.
YouTube / Engadget
A táblagéppé alakítás viszont az Engadget szerint egyenesen kiváló: az olvasás és a játék is remek élmény a nagyobb kijelzőn. Utóbbiról a TechRadar is csak jókat tudott mondani, habár ők azért hozzátették, hogy a folyamatos ki-becsukogatás kifejezetten lassú és idegesítő tud lenni. A telefon üzemideje sajnos egyik tesztben sem került szóba, pedig erre biztosan sokan kíváncsiak.
YouTube / Engadget
YouTube / Engadget
Az egyelőre csak a kínai piacokra betörni szándékozó FlexPait decemberben kezdték el kiszállítani az előrendelőknek. Hogy mennyien ugrottak rá, az szintén nem ismert, de a vételárakat látva valószínűleg nem tolongtak érte tömegek: a gyengébb kiszerelésű 1295 dollárnak megfelelő jüannál, vagyis kb. 364 ezer forintnál kezdődik, a jobb/gyorsabb 526 ezer forintért megy. És ezek még mindig nettó árak, bruttóban sokkal többel kell számolni.
David Zucker, a Naked Gun rendezője biztosan nem nézi meg a Liam Neesonnal készült negyedik részt, mert az szerinte ötlettelen másolat lesz csupán. A ZAZ-trió egyharmadával Leslie Nielsen fingógépéről, a pilótás pedofilpoénokról, a Top Secret bukásáról és O.J. Simpsonról is beszélgettünk. És persze a Csupasz pisztoly 4-ről, amiből kihagyták.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Vajon eljön az idő, amikor a boltok nekünk fizetnek majd azért, hogy náluk vásároljunk? Nem tudni, de tény, történelem során volt néhány furcsa példa arra, mi miért került kevesebbe és ennek mi lett a következménye. Elek Péter hozott is párat a Duma Aktuál közönségének.