szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A jelek szerint már nemcsak attól kell tartani, hogy a diákok egymásról másolják le a házi feladatot. Kínában egy olyan robotot találtak egy 15 éves lánynál, aki helyette másolta le a karaktereket a könyvből a füzetébe.

Az iskolák és az oktatás számára komoly fejtörést okoz a modern technológia. Egész pontosan az, hogy miként lehetne úgy integrálni a különböző kütyüket, okostelefonokat és táblagépeket az órákba, hogy azok ne elvonják a diákok figyelmét, hanem segítsék őket a megértésben és tanulásban. Hogy mennyire változó álláspontokkal találkozni azt jól mutatja, hogy a franciák a totális betiltást támogatják, míg máshol más módszerekkel próbálkoznak az oktatási intézmények. És miközben egyelőre még ebben sincs konszenzus, már egy másik probléma is felütötte a fejét, ami a jövőben csak még több fejtörést okozhat a tanároknak és az iskoláknak.

A kínai South China Morning Post beszámolója szerint egy 15 éves lány nemrég úgy döntött, az ajándékaiból összespórolt 800 jüanért (kb. 33 ezer forint) vesz magának egy robotot. De nem akármilyen robotot: egy olyat, ami képes a "kézírásra", ezzel könnyítve meg a lány dolgát a házi feladatok elvégzésében. A szerkezetre az édesanyja bukkant rá, amikor a szobáját takarította, majd azzal a lendülettel össze is törte. Valószínűleg ekkor jött rá arra, hogy a lánya nem végezhetett az összes házi feladatával két nap leforgása alatt.

A robot feladata az volt, hogy a különböző tankönyvekből szöveget másoljon a füzetbe – ami a kínai írásjelek és nyelv bonyolultságát ismerve meglehetősen nehéz és monoton feladat. A The New York Times szerint ezért a kínai közösségi oldalon, a Weibón volt, aki védelmébe vette a lányt, mondván, a másolásnak összességében azért nincs túl sok értelme.

A jelek szerint ráadásul ilyen gépet nemcsak a diák használ, a kínai lap ugyanis egy tanárt is talált, aki hasonló eszközzel gyorsítja meg a munkáját – azzal készíti elő a házi feladatot. A beszámoló szerint egy héten át mintegy 6000 kínai karaktert írt le, hogy a saját kézírását táplálja be a robotba, azóta viszont szinte nem lehet megkülönböztetni, melyik szöveget írta a tanár és melyiket a gép.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!