A Phys.org tudományos lap szerint a szarkofágból már száz éve kiemelték Ámon-Ré temploma kapuőrének testét, amit aztán Cambridge-be vittek, de azóta senki nem nyúlt a 3000 éves koporsóhoz. A Harvard Egyetem munkatársa, Peter Der Manuelian és kollégái 2020 januárjában felnyitották a szarkofágot. Mivel a koporsót évtizedek óta senki nem vizsgálta, nem is volt nyitva, a kutatóknak rendkívül óvatosnak kellett lenniük. A finom procedúráról videós beszámolóval jelentkeztek, ezt alább lehet megnézni. (Az előkelő pap koporsója mellett két másik szarkofágot is megvizsgáltak a tudósok.)
Anhefenhonszu szarkofágjában hieroglifákat, továbbá színes, elsősorban narancssárga és kék festékkel kialakított alakot fedeztek fel, melyek Ré-Horakti napistenre utalnak. Utóbbi Egyiptom történelmének egyik legjelentősebb istene, több teremtésmítoszban is fontos szerepet tölt be, és a király isteni atyjának is tekintették.
Harvard Egyetem
Anhefenhonszu ókori egyiptomi pap volt, a Wikipédia azt írja róla, hogy Thébában, a XXV.-XXVI. dinasztia idején szolgált. Anhefenhonszu sírját 1858-ban fedezte fel Auguste Mariette Hatsepszut Dejr el-Bahari-i templománál. A sírba számos Montu-papot és családtagjaikat temették.
Az országban elsőként Mezőkeresztes kizárta a lakosokat az elővásárlási jogból, azzal kizárólag az önkormányzat élhet. A célok között a lakhatási programok indítása és a spekulatív lakásvásárlás visszaszorítása is szerepel az egyébként csökkenő lélekszámú településen.