Lex Magyar: nyilvánosságra hozták vagyonnyilatkozataikat a Tisza EP-képviselői
Magyar Péter ingatlanok, festmények, autó és pianínó mellett még egy 20 forint névértékű 4iG-részvényt is feltüntetett.
A legtöbb szuperszámítógépnél valamivel nagyobb teljesítményűnek tűnik a Microsoft új, Azure-alapokon működő rendszere. A mesterséges intelligencia kutatására képezték ki.
Egymilliárd dollárt fektetett be tavaly a Microsoft az Elon Musk társalapításával működő OpenAI-ba, hogy egy fejlett, de emberbarát mesterségesintelligencia-modellt állítsanak elő. Az együttműködés első eredményére a héten rendezett Build 2020 fejlesztői konferencián derült fény, ahol egy igen erőteljes számítógépen volt a hangsúly: ez az a rendszer, amely a Microsoft számításai szerint képes lesz ellátni a fenti célkitűzést. A rendszer üzemeltetésében a redmondiak Azure felhőalapú számítási platformjára is szükség van.
Ami a számítási kapacitást illeti: a Microsoft új masinája összesen 285 ezer processzormaggal és 10 ezer nagyteljesítményű videokártyával lett felszerelve. A pontos sebességet, és a rendszer többi paraméterét azonban nem ismerni, ezeket már nem osztotta meg a gyártó.
Elmondták viszont, hogy ha a rendszer a világ öt legfürgébbje között található.
Hogy a Microsoft pontosan mit szeretne véghezvinni a géppel, az csak az illetékesek előtt ismert. Az OpenAI munkái közül azonban több már publikus, így lehet valami fogalmunk a munka lehetséges eredményéről. Ez a cég készítette például azt a szoftvert, amely a profi videojátékosoknál is hatékonyabban gondolkodik, de ugyan ide sorolható az a platform is, amely néhány szó megadása után szinte bármilyen témakörben képes nagyon hihető álhíreket írni.
A világon üzemelő szuperszámítógépek közül – a legfrissebb, tavaly novemberi adatok szerint – az amerikai Summit a leggyorsabb, a második a szintén IBM gyártotta Sierra. A dobogó harmadik fokát a kínai Sunway TaihuLight nevű őrzi, amely korábban két évig a világ legfejlettebb ilyen masinája volt. A gyors készülékeket nem csupán új és ismeretlen világok felfedezésére használják, némelyiket a koronavírus elleni harchoz is bevetik.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
Magyar Péter ingatlanok, festmények, autó és pianínó mellett még egy 20 forint névértékű 4iG-részvényt is feltüntetett.
1978 óta egy és ugyanaz a kérdés: lehet-e valaki olyan jó Superman, mint amilyen Christopher Reeve volt?
A hízelgést és a fenyegetést felváltva alkalmazva szavaztatta meg a republikánusokkal Donald Trump a „gyönyörű” költségvetési törvényt.
Az elnök nem vette jó néven, hogy korábbi szövetségese harmadik politikai erőt alapítana. Hogyan babrálhat ki Elon Musk Donald Trumppal?
Közel-keleti válság ide vagy oda, a világ szinte fürdik az olajban.