szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Bár még messze nincs vége a koronavírus-járványnak, az optimistábbak már egy szép, új világra készülnek. Például a CTA, az éves Las Vegas-i technológiai seregszemle szervezője már a 2021-es fizikai kiállításra készül. Azonban nem mindenki osztja ezt a derűlátást.

Koronavírus-járvány
Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.
Friss cikkek a témában

A napokban számoltunk be arról, hogy a CTA, az év legnagyobb technológiai seregszemléjét felügyelő szervezet már 2021-re készül, és ugyan némileg megváltozott szabályokkal, nagyobb óvatosággal, de megtarthatónak tartja a kiállítást a maga fizikai valójában. A hivatalos engedély ugyan még várat magára, de máris vannak olyan hangok, amelyek szerint ez nem lenne jó ötlet.

Az Android Police egy hosszabb cikkben foglalja össze ellenvetéseit, és ha jobban belegondolunk, nem is lehet nagyon vitatkozni vele. Induljunk ki abból, hogy védőoltás a legjobb esetben is csak az év vége felé várható, azaz a nagy tömegek számára még messze nem lesz elérhető jövő januárban, a CES idején.

A CES viszont rengeteg, akár több mint százezer embert invitál Las Vegasba a világ minden tájáról. Nagyon sok ember fordul meg nemcsak a kongresszusi központban, hanem a szállodákban, az éttermekben, a buszokon, a klubokban, a bárokban. Korábban már született is egy fogalom: a CES influenza, ami jelzi, hogy meglehetősen könnyű volt fertőző betegséget elkapni a kiállításon.

A CTA ígéretei persze elsőre jól hangzanak, kérdés, mennyire megvalósíthatók. Lázmérés? Ma már tudjuk, hogy ez a módszer messze nem szűri ki az összes fertőzöttet. Szélesebb folyosókat ígérnek, kérdés, mennyit ér ez egy olyan helyen, ahol rengeteg ember zsúfolódik össze. Javasolják a maszkviselést, de nem is kell messzire mennünk (elég benézni hazai földön egy közértbe, ki, mit ért maszkviselés alatt), hogy lássuk, ez sem jelenthet megnyugtató megoldást.

De felmerülnek további kérdések is. Mi a helyzet azokkal, akik külföldről érkeznek az Egyesült Államokba. Szükségük lesz-e negatív Covid-19-tesztre? Mely tesztek lesznek elfogadhatók? FDA-jóváhagyással kell rendelkezniük? Ha tesztelnek valakit, és az pozitív, akkor hogyan derítik fel a kontaktjaikat? Tesztelnek egy egész repülőgépet? Akinek nincs tesztje, azt 2 hétre karanténba zárják? Ezt ki fogja ellenőrizni? Mi lesz a helyzet a Kínából érkezőkkel? Bevállalja-e valaki, hogy eljön egy ötnapos rendezvényre, de előtte és utána két hétig karanténban lesz? Az Android Police szerint ez őrület lenne, és akkor még nem is beszéltünk arról, hogy mi a helyzet a CES-en kívüli szállásokkal, szórakozóhelyekkel stb. Ez utóbbiakra a CTA már nem vállalat és nem is vállalhatna garanciát.

A jövő évi CES-ig még hét hónap hátravan. Az elmúlt három hónapban a világ már rengeteg információt szerzett arról, hogyan lehet megállítani a koronavírus terjedését. Azt is tudjuk, hogy a vírus még olyan területeken is könnyen terjedhet, amelyeket „ellenőrzés alatt” tartanak. Viszont egy olyan rendezvényen, mint a CES alapvetően lehetetlen érvényesíteni a szükséges ellenőrzési szintet, ami úgy állíthatja meg a koronavírus terjedését, hogy az ne tegye elviselhetetlenné a látogatók számára a show-t – véli az Android Police. Összefoglalva pedig csak annyit mond: a fizikai CES 2021 igen-igen rossz ötlet.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!