szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A BlinkAI nevű vállalat által gyártott mesterséges intelligencia alaposan kihasználja a Xiaomi Mi 11-ben dolgozó csúcsprocesszort, a Snapdragon 888-at. Cserébe igen lenyűgöző képek és videók készülhetnek.

A Xiaomi minden más androidos gyártót megelőzve mutatta be a világ első olyan okostelefonját, a Mi 11-et, amiben már a Qualcomm legújabb csúcsprocesszora, a Snapdragon 888 dolgozik. A chipről a Qualcomm a decemberi bemutatókor úgy nyilatkozott, sokkal nagyobb teljesítményre képes, mint az elődei voltak, ami a mesterséges intelligenciát igénylő feladatokra is igaz.

A vállalat szerint míg a Snapdragon 865-ös processzor dedikált része 15 TOPS (Terre Operations Per Second) számítási kapacitással dolgozott, addig a 888-as már 26 TOPS-on pörög. Ezt a teljesítménynövekedést használja ki a BlinkAI nevű cég mélytanuló algoritmusa is, ami a Xiaomi Mi 11-ben felel a kamera működésében az éjszakai módért. Hogy mindez mit jelent a gyakorlatban, azt a BlinkAI mutatta meg:

Az éjszakai mód általában azt jelenti a telefonoknál, hogy a készülék több képkockát is rögzít az adott jelenetről, majd ezeket gyúrja egybe, hogy egy világosabb képet adjon eredményül. A BlinkAI algoritmusa ezzel szemben az emberi szemet próbálja leutánozni, így a felvétel elkészítéséhez egyetlen képkocka rögzítése is elegendő.

Az azért látszódik – főként az első videón –, hogy az éjszakai mód bekapcsolása után a mozgó tárgyak kissé mintha elmosódottak lennének. Vagyis összességében még volna mit javítani a rendszeren, ugyanakkor nem szabad elfelejteni, hogy a 108 megapixeles kamera érzékelője jóval kisebb, mint amit például egy DSLR fényképezőgépben használnak.

A Xiaomi Mi 11-et 2021. január 1-jétől lehet majd megvásárolni, de egyelőre csak Kínában. Azt nem tudni, Európába is elhozzák-e majd.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!