A Capitoliumnál történt “sokkoló támadás” miatt a Twitch is kitiltotta Trumpot

A videojátékosok körében népszerű Twitch majd csak a hatalom átadását követően engedi vissza Donald Trumpot. De lehet, hogy azután sem.

  • hvg.hu hvg.hu
A Capitoliumnál történt “sokkoló támadás” miatt a Twitch is kitiltotta Trumpot

A Snapchat mintájára határozatlan időre felfüggesztette Donald Trump fiókját a főként videojátékosok körében népszerű Twitch; a szolgáltatás a Capitoliumnál történt “sokkoló” események hatására döntött így. A Twitch illetékesei hangsúlyozták, hogy a büntetés addig biztosan érvényben marad, míg Trump át nem adja a hatalmat,

de lehetséges, hogy azt követően sem enyhítenek rajta.

Trump természetesen nem videojátékozásra használja a szolgáltatást. Elsősorban azért regisztrált rá, hogy a novemberben lezajlott elnökválasztás előtt még többeket győzzön meg: ő az ideális jelölt Joe Biden demokrata jelölttel szemben. A választást végül utóbbi nyerte.

A washingtoni Capitoliumnál történt, hét halálos áldozattal járó események miatt a Facebook, az Instagram és a Twitter mikroblog is kitiltotta a republikánus vezetőt. E platformoknál először 24, illetve 12 órás szankciókról határozott a vezetőség. Miután ezek leteltek, a Twitter visszaengedte Trumpot, de hangsúlyozták: ha még egyszer szabályt sért, örökre búcsút mondhat a fiókjának. A Facebook és az Instagram esetében szigorítottak a büntetésen: a politikus a hivatali ideje végéig, január 20-ig semmit nem közölhet a két platformon. Mark Zuckerberg alapító és vezérigazgató ezt azzal indokolta, hogy

túlságosan kockázatosnak tartják, hogy Donald Trump jelen legyen a közösségi oldalon.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

„Olyannyira rímelnek egymással az ifjúkori élményeim és a mai benyomásaim, hogy azt éreztem, ha 1971–1972-ről írok, akkor az olvasó talán ráismer, hogy ugyanez történik most, csak jóval nagyiparibb módszerekkel vernek át minket” – mondja a 77 éves, tíz éve még sikeres filmrendező, aki azóta pályát módosított. A Hamisítók című hatodik regénye az 1970-es évek kommunikációs trükkjeit és ügynökügyeit eleveníti fel.