A Pride volt az Orbán-rendszer temetési menete
A rendszerváltás idejének hangulatát lehetett érezni abban a tömegben, ahol a legtöbben legfeljebb gyerekek voltak akkoriban.
A DxOMark független tesztlabor rendre megvizsgálja az új csúcstelefonok fotózási és videózási képességeit. Az idei év egyik legkiemelkedőbb modelljénél, a Galaxy S 21 Ultránál is így tett, azonban az eredmények némi csalódást okoztak.
A Samsung idei egyik csúcstelefonja, a Galaxy S 21 Ultra 5G sem kerülhette el a sorsát, mármint abban az értelemben, hogy kivesézze fotózási/videózási képességeit a DxOMark független tesztlabor.
Bár az említett okostelefon vitathatatlanul remek fotókat és videókat készít, azonban – szól a DxOMark a részletes vizsgálatának eredménye – semmivel sem teljesít jobban, mint az elődje, sőt. A Samsung idén két, egymástól függetlenül működő kamerára cserélte a periszkóp stílusú teleobjektív kamerát. Ezek a hatótávolságtól függően dolgoznak, azonban a tesztlabor szerint nem tudták megmenteni az eszközt a telefon legnagyobb hibájától, a képzajtól. Mi több, a telefon még nagyobb képzajt is produkál, mint a Galaxy S20 Ultra, ami lemaradt a Huawei, az Apple és a Xiaomi mögött. Ráadásul a zaj gyenge fényviszonyok mellett, valamint világos, kültéri jeleneteknél egyaránt jelen van.
Másfelől viszont a Galaxy S21 Ultra minden olyan egyéb kritériumban (például az expozícióban, a színben és az autofókuszban) remekül teljesített, amelyben a tavalyi modellel gondok voltak. Hasonló a helyzet a videófelvételeknél is: a Galaxy S21 Ultra jól működik az expozíció, a stabilizálás és az autofókusz terén, azonban a képzaj ismételten és drámaian lehúzza a pontszámot.
Az átlagos 121 pontszámmal a Galaxy S21 Ultra 5G nemcsak az elődje alatt teljesít, hanem még a tavalyi prémiumkategóriás telefonok, például az iPhone 11-től (124 pont) is elmarad. Azt viszont tudni kell, hogy a DxOMark csak a telefon Exynos változatát tesztelte, és a snapdragonos verziónál mások (akár jobbak, akár rosszabbak) lehetnek az eredmények.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
A rendszerváltás idejének hangulatát lehetett érezni abban a tömegben, ahol a legtöbben legfeljebb gyerekek voltak akkoriban.
A tömeg emberekből áll – őket mutatjuk meg külön-külön és együtt a HVG fotósainak szemével.
A Tisza Párt és a fővárosi csőd sem maradt ki.
Hatalmas. Ez minden idők legnagyobb Pride felvonulása. Ha nem hiszi, nézze meg a videókat.
Beszédek a 30. Budapest Pride-on.
A Tisza elnöke szerint látszatpolitizálás folyik trükkök százaival és hazugságokkal.
Freddie Mercury kezében sem állt ilyen hetykén a vasaló.
Szerinte a kérdés csak az, ki akarja-e tenni annak a gyerekeit, amit az elmúlt tíz évben ő is átélt.
„Jó hazafi harcoshoz” méltón tette közzé, hogy 100 százalékos magyar érettségit tett.
Közéjük Charles Leclerc fért be.