szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Nem ritka jelenség, hogy valakinek annak ellenére lesz negatív a Covid-tesztje, hogy a családjában körülötte többen is megfertőződtek. Hogy ez miért lehet így, arra a kutatók is keresik a választ, és könnyen lehet, hogy rá is találtak.

Koronavírus-járvány
Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.
Friss cikkek a témában

A The Guardian arról ír, hogy az emberek egy része úgynevezett abortív fertőzésen esik át. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy bár bejut a vírus a szervezetbe, az immunrendszer T-sejtjei a fertőzés legkorábbi szakaszában elpusztítják azokat, így a PCR-teszt vagy az antitestteszt negatív eredményt fog mutatni.

Röst Gergely: A jelenlegi trendek rövid idő alatt súlyos helyzetet idézhetnek elő

A járványmatematikai modellező és epidemiológiai elemző munkacsoport tagja szerint a következő kritikus hetekben nem elég az oltás, maszkhasználat és célzott intézkedések kellenek.

A kutatók azt találták, hogy a járvány első hulláma idején a megfigyelésben részt vevő londoni egészségügyi dolgozók nagyjából 15 százalékánál fordult elő ez a fajta védelmi mechanizmus. A tudósok úgy vélik, a mostani felfedezés lökést adhat az immunrendszer T-sejtjeit megcélzó védőoltások új generációja előtt, ami hosszabban tartó immunitást eredményezhet.

A The Guardian azt írja, a tanulmány szorosan követte a részt vevő egészségügyi dolgozók állapotát. Az adatokból kiderült, hogy bár nagyon magas volt a kitettségük, a résztvevők közül 58-an egyetlen alkalommal sem volt pozitív a Covid-teszt eredménye. Ugyanakkor a vérminták elemzése alapján az is kiderült, hogy magas volt a vírusra reagáló T-sejtek száma a szervezetükben a vírus előtti időszakhoz képest.

28 millió évet vett el tőlünk a koronavírus-járvány

A legtöbb országban csökkent a várható élettartam a koronavírus miatt.

Mindez azt sugallja, hogy a korábban keletkező T-sejtek, amelyek egy szezonális fertőzéshez – például megfázáshoz – köthetők, megvédték őket a koronavírustól.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!