Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Az egészségügyi szervezet főigazgatója a vészhelyzeti bizottság összehívását a vírus "szokatlan viselkedésével" indokolta.
Tedros Adhanom Gebrejeszusz, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) főigazgatója jövő csütörtökre összehívta a WHO vészhelyzeti bizottságát, hogy megvizsgálják és megvitassák a majomhimlő nemzetközi elterjedésének helyzetét és annak súlyosságát.
A bizottság azt vizsgálja, hogy a majomhimlő "nemzetközi aggodalomra okot adó lehetséges közegészségügyi veszélyhelyzetnek" minősül-e. Ez a legmagasabb riasztási fokozat, amelyet a WHO kiadhat.
Jakab Ferenc a majomhimlőről: Semmi ok nincsen félni, pánikolni vagy megijedni
Ez nem az a típusú betegség, ami olyan járványt generáljon, mint mondjuk a koronavírus - mondta a szakértő egy interjúban.
Május óta a majomhimlőt eddig 39 országban azonosították, ezek közül csak hét országban honos a vírus. Világszerte több mint 1600 azonosított, valamint 1500 feltételezett esetet regisztráltak. A WHO főigazgatója a bizottság összehívását a vírus "szokatlan viselkedésével" indokolta, valamint hangsúlyozta, hogy a vírus féken tartásához az országoktól "koordinált válaszreakcióra" van szükség.
Jelenleg 2020. január 7-e óta, az új típusú koronavírus-járvány végett van érvényben vészhelyzeti riasztás.
Utazáshoz viseljünk maszkot - új amerikai ajánlás a majomhimlő miatt
Az amerikai Járványügyi és Betegségmegelőzési Központ (CDC) szerint nem árt a nagyobb elővigyázatosság az utazások során.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.