szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Umberto Romano egy festményen örökítette meg az amerikai Springfield megalapítását, a festmény azonban nem emiatt keltette fel az internetezők érdeklődését.

A Redditen kapták fel azt a majdnem 100 éves festményt, amit nézve sokan úgy gondolják, hogy az időutazás valóság lehet. Az 1937-es alkotáson többek között egy olyan indián férfi látható, aki úgy csinál, mintha egy okostelefont nézne – írta meg az IFLScience.

A Mr. Pynchon and the Settling of Springfield című kép központi figurája az angol gyarmatosító William Pynchon, akit az amerikai Springfield alapítójaként tart számon a történelem. A festmény ezt a pillanatot ábrázolja. Ez azonban eltörpül ahhoz képest, hogy az internetezők egy része most úgy véli: valamiféle időutazó alak látható a képen az indián férfi személyében, aki pont úgy néz ki, mintha épp most olvasott volna egy nagyon rossz Facebook-bejegyzést.

Egy kommentelő azt írta, olyan, mintha a figura a mellette ülő, megkötözött nadrágos férfi telefonját vette volna el.

People Believe This 1937 Painting Is "Proof" Of Time Travel

An old painting has people asking if time travel is real, because it really, really looks like a painting from 1937 shows a Native American man staring at a smart phone while doing a "I'm sorry, I have to take this" hand gesture.

A kép festője Umberto Romano volt, aki egy másik festményen egy nőt ábrázolt, aki pont úgy csinál, mintha épp az iPadjét nézné.

Az egyértelmű, hogy egyik esetben sem egy időutazó alakról van szó. Ennél sokkal valószínűbb, hogy egy tükröt néznek az alakok. De, hogy valóban azt, vagy esetleg valamilyen más tárgyat, azt nem tudni.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!