szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Jan Neumann alkotta meg a beszédes nevű WiFi Cam 2.0-át, ami 16 darab fejlesztői modult kötött egyetlen rendszerbe.

A rádióhullámok, beleértve azokat is, amiket a digitális adatátvitelhez használnak, ugyanannak az elektromágneses spektrumnak a részét képezik, mint a szemünkkel észlelt látható fény. Ez – mármint a látható rész – azonban meglehetősen kicsi: a 380-700 nanométeres sávban foglal helyet.

Ezenkívül minden – beleértve a rádióhullámokat, az infravörös sugárzást, az ultraibolya és a gamma sugarakat – láthatatlan számunkra. A megfelelő berendezésekkel azonban érzékelhetjük őket. Ezért alkotta meg Jan Neumann a WiFi Cam 2.0-át, amivel a vezeték nélküli adatátvitelhez tartozó jeleket leshetjük meg – írta meg a Hackster.

WiFi Cam 2.0 Captures 'Photos' of Wireless Signals

Radio waves, including those used for digital data transmission, are part of the same electromagnetic spectrum as the visible light that we perceive with our eyes. But the portion of the electromagnetic spectrum that is visible to humans is quite small - 380 to 700 nanometers (or 400-790 terahertz in frequency).

Neumann – ahogy a készülék nevéből is sejteni lehet, – korábban már készített egy ilyen eszközt, ami nagy pontossággal hozott létre 3D-s képeket, viszont nagyon lassú volt – körülbelül egy órába telt egyetlen kép rögzítése. Ezt küszöböli ki az új fejlesztés.

Ennek érdekében összesen 15 darab ESP-01 ESP8266 fejlesztői modult használt, de a jövőben azt tervezi, hogy a 4x4-es rács helyett egy 8x8-asat is épít majd, 64 ilyen egységgel. Minden ilyen ESP8266-os képes kommunikálni az adatokat rögzítő fő kártyával.

A számításai szerint a 8x8-as rács már 5 képkocka/másodperces sebességgel fog dolgozni, ami azt jelenti, hogy 18 ezerszer gyorsabb lesz, mint az eredeti, legelső fejlesztés. Hátránya azonban, hogy kisebb felbontású lesz az eredmény, és csak kétdimenziós, ugyanakkor a 2,4 GHz-es vagy az 5 GHz-es jelet is képes lesz megörökíteni. Az első verzió ilyen 3D-s képet örökített meg.

A jövőben az eszköze segíthet a wifi optimalizálásában, így egy adott épület minden részébe ugyanúgy eljuthat majd a jel.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!