szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A platform európai digitális politikáért felelős vezetői is távoztak a múlt héten.

A Twitter sajtóértesülések szerint bezárta a teljes brüsszeli irodáját, ez pedig aggodalmat ébreszt azzal kapcsolatban, hogy a platform betartja-e az online tartalmak ellenőrzésére vonatkozó új európai szabályokat – írja az Euronews.

A Financial Times csütörtökön öt különböző, az ügyet jól ismerő forrásra hivatkozva azt írta: a Twitter európai digitális politikáért felelős vezetői, Dario La Nasa és Julia Mozer a múlt héten távoztak a közösségi médiavállalat éléről. A brüsszeli iroda pedig azután szűnt meg, hogy négy másik vezető is felmondott a hónap elején végrehajtott tömeges elbocsátások részeként, amelyek során mintegy 7500 alkalmazottat távolítottak el.

Mozer és La Nasa felelt a Twitternél azért, hogy a platform megfeleljen az Európai Unió digitális szolgáltatásokról szóló, múlt héten hatályba lépett új törvényének. (Ebben új szabályok vannak arra vonatkozóan, hogy az online platformoknak hogyan kell a felhasználóik biztonságát megőrizniük.)

A korábbi brüsszeli vezetők túlélték a november eleji kezdeti létszámleépítést, de valószínűleg azután távoztak, hogy a Twitter új főnöke, Elon Musk ultimátumot adott nekik, hogy kötelezzék el magukat a „kemény munkakultúra" és a hosszú munkaidő mellett, különben háromhavi végkielégítéssel távoznak a cégtől. Az azonban nem világos, hogy felmondtak-e vagy elbocsátották őket.

A Twitter körül egyre sokasodnak a botrányok, amióta Elon Musk október végén felvásárolta a platformot. A multimilliárdos az érkezése után azonnal tömeges elbocsátásokba kezdett, és amikor ultimátumot adott a maradóknak, az alkalmazottak tömegesen választották a távozást. Néhány napja elromlott a Twitter copyright-ellenőrzője, így teljes filmeket meg lehetett nézni az oldalon. Szintén nem tartozik a sikertörténetek közé a Twitter-felhasználók hitelességét jelölni hivatott kis kék pipák esete, amelyeket Musk pénzért megszerezhetővé tett, ezzel is kisebb káoszt rászabadítva a platformra.

Friss fejlemény, hogy bár Elon Musk három hete azt ígérte, hogy egy felfüggesztett fiókot sem állítanak vissza, amíg fel nem áll egy, a „nézőpontok széles körét felölelő” tartalomszabályozásért, moderációs elvekért felelős testület, hétvégén egy személyes szavaztatás után úgy döntött, Donald Trump volt amerikai elnök fiókját mégis reaktiváltatja.

Musk ámokfutása: Hogyan okozhat katasztrófát egy vezető, aki máshol sikeres volt?

Sokszor megtörtént már, hogy egy-egy sikeres cégvezető új vállalathoz átkerülve egészen extrém lépésekkel szörnyű állapotokat teremtett, és senki nem értette, miért viselkedik úgy, mint egy kezdő. Elon Musk és a Twitter tragikomédiájában ennek egészen extrém példáját figyelhetjük élőben, de közgazdászok már sokszor vizsgálták, milyen fajta vezetők teljesítenek jóval rosszabbul új munkahelyre kerülve.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!