Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
Az okostelefon-gyártók természetesen nem jótékonysági intézmények, szeretnének nyereséget termelni készülékeikkel. Azt mindenki tudja, hogy az Apple szépen keres az iPhone-okon, de mi a helyzet nagy riválisával a Samsunggal? Két japán cég összeállt, hogy kiderítse, mennyibe is kerül valójában a dél-koreai gyártó egyik jelenlegi csúcskészüléke, az összehajtható Galaxy Z Fold4.
A Galaxy Z Fold4 jelenleg az egyik legdrágább okostelefon a piacon. Az alapkonfiguráció árcéduláján 1800 dollár – itthon 780 ezer forint – szerepel. De vajon mennyibe kerül a telefon a Samsungnak?
Erre a kérdésre kereste a választ a Nikkei Asia és a tokiói lebontási (készülék-szétszerelési) specialista Fomalhaut Techno Solution, és egy közös projektben szedték darabjaira az – általunk kevésbé szeletelős formában tesztelt – Galaxy Z Fold4-et, hogy megtudják, milyen hardvereket pakoltak az eszközbe, és ezeknek mennyi az összköltsége.
Kiderült, hogy a Galaxy Z Fold4 hardverei körülbelül 670 dollárba kerülnek a Samsungnak, azaz az alkatrészekre fordított pénz a készülék végső árának kevesebb, mint 40 százalékát (37–38 százalékát) teszi ki. Az is világossá vált, hogy a telefon szinte valamennyi kulcsfontosságú alkatrészét hazai, azaz dél-koreai cégek szállítják. Ez jól jön a Samsungnak: míg az Apple és más gyártók többfelé osztják szét ellátási láncaikat a geopolitikai kockázatok minimalizálása érdekében, addig a Samsungnak az erős hazai beszerzés stabil alkatrész-ellátást és alacsonyabb költségeket jelent.
Arról azonban nem szabad megfeledkezni, hogy egy-egy telefon (és más eszközök) esetében nem csak hardverköltségi vannak a gyártónak, figyelembe kell venni az egyéb kiadásait is, például a szoftverfejlesztésre, marketingre, a logisztikára vagy a kutatás-fejlesztésre fordított pénzeket is.
Hasonló vizsgálat készült már az Apple csúcskészülékéről, az iPhone 14 Pro Maxről is. Annál a modellnél a hardverköltség az eladási ár 46 százaléka. A Samsung legfejlettebb összehajtható készüléke tehát jövedelmezőbb lehet, mint a csúcskategóriás iPhone.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.