Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A világ talán legnépszerűbb tech-youtubere, Marques Brownlee idén is egymásnak eresztette a különböző mobiltelefonok okos asszisztenseit. Reméljük, a karácsonyfa alatt a jobbak egyikét találta.
Marques Brownlee és csapata, a YouTube talán legnépszerűbb tech-csatornáján évről évre versenyt hirdet az okostelefonok asszisztensei, azaz AI-alapú, hangutasításokat elvégző szoftverek között.
A teszt lényege, hogy ugyanazokat a kérdéseket teszik fel négy különböző asszisztensnek, az Apple-féle Sirinek, a Google Assistantnek, a Samsung Bixby-jének és az Amazon-féle Alexának, majd azok alapján, hogy ezeket milyen magabiztossággal és sebességgel tudja teljesíteni a szoftver, rangsorolnak.
Idén a feladatok között az egyszerű, Google keresés-alapú kérdezz-felelek mellett az időzítőállítást, időjárást, szelfikészítést, Netflix-sorozatok elindítását, hangrögzítést és zenelejátszást is teszteltek. A végeredmény a következő lett:
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.