szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Elkészítette az adatszivárgásokat összefoglaló éves jelentését az amerikai Identity Theft Resource Center. Az adatszivárgások száma 2022-ben valamelyest csökkent a 2021-es adatokhoz képest, ám az érintett felhasználók száma jelentősen emelkedett.

A CNet összegzése szerint míg 2021-ben 1862 adatszivárgás történt, addig 2022-ben hatvannal kevesebb. A lap szerint az év első felében jelentősen kevesebb ilyen történt, mint 2021 azonos időszakában, ami minden valószínűség szerint az orosz-ukrán háború számlájára írható. A második félévben aztán felpörgött a dolog.

A jelentés szerint mindez nem jelenti azt, hogy kevesebb felhasználó adatai szivárogtak volna ki, sőt. Ezek száma mintegy 41,5 százalékkal ugrott meg 2021-hez képest, és összesen 442,1 millió felhasználót érintett. Érdemes azonban megjegyezni, hogy mindez a decemberi Twitter-szivárgásnak köszönhető, amikor 221,1 millió felhasználó adata került fel az internetre. A szakemberek szerint azonban azt nem tudni, hogy ezek teljesen új adatok, vagy olyanok, amiket az internetről vadásztak össze a hackerek.

A kiberbiztonsági szakértők dolgát nem könnyítette meg, hogy csupán az esetek 34 százalékában lehetett részleteket tudni arról, hogy hogyan történt a támadás, és ki az áldozat. Eva Velasquez, az ITRC vezetője szerint mindez rontja az esélyét annak, hogy más szervezetek megvédjék magukat a támadásoktól.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!