szerző:
HVG
Tetszett a cikk?

Komplett fegyverzetet adtak a Ghost Robotics robotkutyájának, az amerikai hadsereg már teszteli a földi erőket védeni hivatott megoldást.

Fegyvereket hordozó robotkutyákat tesztelhet az amerikai hadsereg a Közel-Keleten, írja az Army Recognition. A jelek szerint AR-15/M16 típusú félautomata gépfegyvereket a Ghost Robotics Vision 60-as robotkutyára szerelhették fel, a cél pedig a drónok és a hasonló légi fenyegetések elhárítása, védve a baráti erőket.

Az eszköz a New York állambéli Fort Drumban bemutatott drónellenes képességek egyike, egy Operation Hard Kill nevű művelet égisze alatt. A fegyverrel felszerelt robotkutyát a jelentések szerint kifejezetten úgy fejlesztették, hogy gyorsan alkalmazkodni tudjon az új környezethez. Ebben segíti egy szabadalmaztatott vezérlés, mely azt utánozza, ahogyan az emlősök élnek a városi és a természetes környezetben.

Az Interesting Engineering megjegyzi: még teljesen ismeretlen környezetben, vagy a látószenzorok elromlása esetén is biztosak lehetnek az üzemeltetők abban, hogy a robot megcsúszás vagy zuhanás után is rögtön feláll, és megy tovább.

Mint egy falat kenyér: 3,5 millió forintért bárki vehet magának Thermonatort, egy tűzokádó robotkutyát

A szomszéd fűje mindig zöldebb – kivéve, ha a Thermonator felégeti a hátára szerelt, ijesztően erős lángszóróval.

A Ghost Robotics elmondása szerint az a céljuk, hogy a robotkutyát egy nélkülözhetetlen eszközzé tegyék, és folyamatosan feszegessék a határokat – így javítva az eszköz sétálási, futási, kúszási, mászási, és idővel majd úszási készségeit is veszélyes környezetben.

Az Operation Hard Kill alatt állítólag egy drónellenes konfigurációt kapott a Vision 60: az elejére egy AR-15-ös félautomata fegyver került. Utóbbi infravörös- és hőkamerával képes észlelni a légi célpontokat, a célzásban pedig egy elektro-optikai rendszer segíti.

Végezetül, a robotkutya oldalán egy lézeres célzórendszer is van, míg a hátsó részére egy GoPro-szerű kamerát is szereltek. A jelek szerint táblagépekre hasonlító eszközökkel is irányítható a fegyvere, de hogy van-e benne valamilyen fokú automatizáció, az nem ismert – emeli ki az Army Recognition. Pedig a drónok ellen ez hasznos lenne.

A robotra szerelt fegyver
US DoD

A jelentések szerint az amerikai haderő több célra is tesztel Vision 60-asokat, így valószínűnek tűnik, hogy a jövő hadászatában egyre nagyobb szerephez jutnak majd a drónkutyák és hasonló szerkezetek.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!