Most azonban egy ilyen videó került fel a Boston Dynamics YouTube-csatornájára. A felvételen az látható, hogy az autók egyik motoralkatrészét pakolgatja a gép egyik helyről a másikra. Mindezt a cég szerint teljesen autonóm módon teszi a robot, ami igen lenyűgöző teljesítmény.
Atlas képes felismerni, hogy pontosan milyen elemet fogott meg a karja, majd a kamerája segítségével megkeresi, hogy hová kell azt tennie. Ezen a ponton érdemes megjegyezni: a célnak kijelölt tárolók megfelelő szögben álltak a felismeréshez, így nem tudni, mi lenne akkor, ha esetleg oldalról látná azt a szerkezet.
Atlas is autonomously moving engine covers between supplier containers and a mobile sequencing dolly. The robot receives as input a list of bin locations to move parts between. Atlas uses a machine learning (ML) vision model to detect and localize the environment fixtures and individual bins [0:36].
A cég megjegyezte: nemcsak távirányítást nem használtak a robotnál, hanem előre megadott parancsok sem voltak. Persze nyilván meg kellett tanítani neki a folyamatot, de összességében magától végezte el a műveletet. Ráadásul a fenti videóból az is kiderül, hogy korrigálni is képes, ha egy elem nem a megfelelő módon került a helyére.
A robot első körben az autógyárakban fog dolgozni. A TechCrunch megjegyzi: ezen a téren egyébként nagy a verseny, a Tesla és a Figure is hasonló célt tűzött ki maga elé a robotjai számára.
Budapesten is kitart a jó minőség mellett Wolfgang Puck és fia, Byron Lazaroff-Puck – deklaráltan meg is kérik az árát. A világ egyik legismertebb séfje ma is töretlenül aktív a globális étteremhálózatának ügyeiben, de a Spago éttermeket már fiára bízza. Apát és fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.