Így néz ki a napfogyatkozás a Hold felszínéről – videó
Az amerikai Firefly Aerospace eszköze, a Blue Ghost sikeresen örökítette meg, ahogy a Föld bekerült a Nap és a Hold közé.
HVG
Hogy miként néz ki a holdfogyatkozás a Földről, azt valószínűleg már mindenki ismeri. Az amerikai Firefly Aerospace szondája, a Blue Ghost most azt mutatta meg, miként néz ki egy ilyen esemény a Hold felszínéről nézve.
A leszállóegység szemszögéből a március 14-i esemény valójában napfogyatkozás volt, hiszen a Föld a Hold és a Nap közé került. Amint a bolygónk ideiglenesen blokkolta a Napot, a szerkezetre vöröses fény esett. Az új felvétel nem sokkal azután készült, hogy a cég korábban videón mutatta meg a történelmi landolását.
Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.
A videó képkockáit különböző expozíciós idővel készült felvételekből rakták össze. A vörös árnyalat annak köszönhető, hogy a napfény megtöri a Föld légkörét, miközben a bolygónk blokkolja a Napot, és árnyékot vet a Hold felszínére. Külön érdekesség, hogy a Vénusz egy kis pontként látható a napfogyatkozás felett, ha pedig közelről nézi meg valaki a videót, akkor a Merkúrt is megpillanthatja balról.
A leszállóegység küldetése várhatóan hamarosan véget ér a holdéjszaka kezdetével.
A hatalomnak az a legnagyobb csábítása, hogy azt gondolod, mindent megtehetsz. A kontroll meg azt jelenti, hogy nem tehetsz meg mindent – mondja Szikora János, aki megrendezte Térey János verses drámáját, A Nibelung-lakóparkot a székesfehérvári Vörösmarty Színházban.
Hollywood új generációjának legnevesebb színészeivel készült, de csak csöppnyi porfelhőt kavart a Vágtázó lovakról. Pedig ha nem is leszünk tőle vidámabbak, érdemes tenni vele egy próbát. Kritika.