Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Az Amazon szuperszámítógépe tulajdonképpen nem is létezik – ez magyarázza a képen látható üres irodaházat.
Az Amazon szuperszámítógépe tulajdonképpen nem is létezik – ez magyarázza a képen látható üres irodaházat. Ha létezne, akkor kb. ekkora helyen férne el.
Akkor mégis hogyan lehetséges, hogy bárki kibérelheti az Amazon szupergépét, ha egy kis számolási kapacitás-többletre lenne szüksége? Csupán 1200 dollár óránként (vagy 11 millió dollár, ha egy évre béreljük), 240 teraflop (240 trillió kalkuláció másodpercenként) teljesítményre képes, 17.000 processzorral. Ezzel a teljesítménnyel az Amazon szupergépe a 42. leggyorsabb a világon. De térjünk vissza az üres irodaház képéhez: hol van a szupergép? Nos, sehol, pontosabban a felhőben. Az Elastic Cloud Computer nevű "gép" ugyanis nem egy hagyományos, szekrényekkel, óriási hűtőkkel és szerverszobákkal operáló monstrum, hanem rengeteg, kisebb teljesítményű géppark összekötve. Ezzel magyarázható a viszonylag olcsó bérleti díj is, hiszen a szupergép fenntartása felhőben jóval olcsóbb.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.