Milliók látják a SOPA ellenes bannert a Twitteren

Újabb SOPA ellenes kampány indult, ami ezúttal a Twitter felhasználókat szólítja meg.

  • techline.hu techline.hu
Milliók látják a SOPA ellenes bannert a Twitteren

Újabb SOPA ellenes kampány indult, ami ezúttal a Twitter felhasználókat szólítja meg. A sokat Twitterrezőknek talán már fel is tűnt, hogy egyre több az olyan csiripelő, akinek profilképében egy „STOP SOPA” felirat található.

A fekete feliratok a http://www.blackoutsopa.org/ oldal segítségével kerülnek bele a képekbe, itt automatikusan gyárthatunk egyet, és rögtön ki is cserélhetjük (nem kell tehát Photoshopban szöszölnünk, elég egy kattintás). Nagyjából tizenötezer (főleg Twitter-híresség) pakolta rá eddig profilképére a feliratot, az ő követőik összes száma nagyjából 25 millió, a „blackout” akció tehát finoman szólva is sikeres. Bár SOPA elleni megmozdulások eddig is voltak, a java még hátravan: a Reddit pl. január 18-án két napig fog elsötétülni, de ugyan ez várható a Wikipédia esetében is. A Twitter pedig apró feliratokkal tüntet. Kíváncsian várjuk milyen ötlettel állnak elő a netezők legközelebb.

 

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?