Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Lehet tehát a rendpárti Nigel Farage-on röhögni, amint a brüsszeli rendőrökkel szemben hörög és a szabadságjogait követeli, de érdemes észben tartani, hogy a közepesen épelméjű nem magyar szemlélő számára Orbán Viktor ugyanilyen gonosz bohócként szolgál, írja szerzőnk, Papp Réka Kinga.
Záporoznak a kérdések, összeállnak egészen bornírt elméletek, lám, már a térfél sem határozza meg az emberek kijátszását egymás ellen. Szerzőnk arról ír, segíthet-e megérteni, mi történik a hazai politikában, ha úgymond leszimplázzuk. Vélemény.
A Magyar Péter-jelenségnek két üzenete van számunkra, írja vezetéskutató szerzőnk. Egyrészt, nem tudjuk érzelemmentesen, objektív módon leírni politikusainkat. Másfelől, éppen ezért a politikai küzdelem nem az elmékért, hanem a szívekért folyik. Vélemény.
Mikszáth Kálmán anno politikusi tapasztalattal felvértezve elemezte egyik kortársa pártalapítási kísérletét. De abban, amit az úgynevezett paróka-pártról írt, tévedett. Vélemény.
A NER-ből hosszú idő után kivált és azzal élesen szembeforduló Magyar fideszesből vajon őszintén demokrata lett? Milyen korábbi példákat látunk a Saulusból Paulusszá válásra a politikában? Sükösd Miklós véleménycikke.
Aki a Köztársaságot akarja visszaszerezni, az nem azonosíthatja Gyurcsányt Orbánnal, és nem akarhatja, hogy a demokratikus jogállamban élni akaró magyarok ne legyenek ellenségei a demokratikus jogállam elpusztítására törő magyaroknak, írja szerzőnk. Vélemény.
Magyar Péter fellépése nyomán a kormány elbizonytalanodása jól érzékelhető, írja a Frankfurter Allgemeine Zeitung. A Bloomberg szerint jelzésértékű, hogy Orbán Viktor és Donald Tusk is határozottan visszautasította az EU új migrációs megállapodását. Saját fegyverükkel le lehet győzni a populistákat, állítja a Financial Times szerkesztője. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
A hétvégi Magyar Péter-féle tüntetéssel továbbra is több nemzetközi lap foglalkozik. Az ARD Tagesschauban László Róbert, a Political Capital elemzője beszél az eseményekről. A szlovák elnökválasztás eredménye azt mutatja, hogy az ország kelet felé fordult. Ian Bremmer szerint Európa nem képes lesz rövid úton megszervezni a saját védelmét, ha Donald Trump nyer novemberben. Az izraeli-iráni konfliktusról ír a Daily Telegraph.