Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A neves orosz író szerint a világ Hitlerrel nem kötött volna olyan alkut, mint a Kreml urával, aki kicsikarta, hogy visszanyerje szabadságát a titkosszolgálat ezredese, miután 5 éve Berlinben megölt egy emigráns csecsen katonai vezetőt. Az elnök ily módon bizonyította, hogy hajlandó tárgyalni – a saját feltételei alapján, írja a Frankfurter Allgemeine Zeitungban az Ukrajna lerohanása óta Németországban élő neves orosz író.
Az ukrán elnök először beszélt nyíltan arról, hogy az ukrán csapatok behatoltak orosz földre, és “az agresszor területére” tolják a háborút. A területen, Kurszk térségében az orosz védelmi minisztérium szerint eközben megállították az ukrán előrenyomulást.
Több ország és nemzetközi szervezet – közöttük az ENSZ, az EU, Irán, Törökország és Nagy-Britannia – megdöbbenését fejezte ki a szombat hajnali gázavárosi iskola elleni izraeli támadás miatt, amelyben a gázai polgári védelem szerint kilencvenhárom ember halt meg.
Jórészt az orosz propaganda áll a mögött, hogy komoly viták dúlnak arról, vajon valóban nő-e az algériai ökölvívó, Imane Helif. A Helif-ügy életben tartása azonban csak egy szelete a párizsi olimpia elleni moszkvai propaganda-hadjáratnak. Ha már nem engedtek minket versenyezni, akkor legalább nektek se legyen jó – gondolják a Kremlben.
Oleg Gyeripaszka egy Japánban rendezett gazdasági konferencián beszélt az orosz-ukrán háborúról. Max Boot biztonságpolitikai elemző szerint a kurszki támadással Ukrajna Oroszország lágy altestét böködi. Az algériai ökölvívó olimpiai győzelme láttán a NOB szégyellheti magát, írja a Daily Telegraph. A nagy-britanniai zavargásokról ír a Guardian, a cikkben a dezinformáció kérdése és Elon Musk neve is előkerül. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
A hivatalos palesztin hírügynökség szerint legalább 100 halott és sebesült van a szombati izraeli légicsapás következtében. Az izraeli hadsereg azt állítja az épületben a Hamász parancsnokai rejtőzködtek.
Az Egyesült Államok büntetőintézkedéssel sújtott több tucatnyi fehérorosz vállalkozást és magánszemélyt az Oroszország elleni szankciók megsértéséért – jelentette be az amerikai pénzügyminisztérium.
Tizenhat nyugati és nyolc orosz állampolgár szabadult az utóbbi évtizedek legjelentősebb fogolycseréje során. A mostani, hét országot érintő „hadművelet” a hidegháborús példák hangulatát idézte.
A török közvetítéssel végrehajtott speciális diplomáciai akció nyugtalanságot keltett Kijevben, ahol attól tartanak, Moszkva és Washington az Ukrajnát érintő kérdésekben is egyezségre juthat.