Kényszer-kitelepítések Zimbabwében

A munkanélküliek műveljenek földet ahelyett, hogy az amúgy is zsúfolt városi szegénynegyedeket növelik - így indokolta Morris Sakabuya zimbabwei lakásépítési miniszter kormányának azt a nemzetközileg hevesen bírált eljárását, hogy több százezer városi munkanélkülit erővel vidékre telepíttetett a városi szegénynegyedekből.

  • MTI MTI
Kényszer-kitelepítések Zimbabwében
Táborok erőszakkal?
Azok a kitelepítettek, akik nemrégiben költöztek a városba, és még lakható házuk van vidéken, azok saját régi házukba kerülnek vissza. Akiknek nincs lakható házuk vidéken, azok egyelőre átmeneti táborokba kerülnek a városok környékén, és ottani gazdaságokban kapnak munkát.
A miniszter egy fokvárosi konferencián beszélt a hararei kormányzat lépéséről. Érvelése szerint az intézkedéssorozat egy régóta előkészített településpolitikai ésszerűsítés része, s az tette szükségessé alkalmazását, hogy "ijesztő mértéket öltött" a falusi népesség városba áramlása. 
 
Az áttelepítési politika keretében 250 ezer új házat építenek vidéki területeken, hogy az átmeneti táborok lakosait tartósan elhelyezhessék - fejtegette kormányának elképzelését, amely sok országban felháborodást váltott ki, az Afrikai Unió most zajló csúcsértekezletének részvevői azonban tartózkodtak Harare bírálatától.
Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?