Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
A tavaszi napsütésben a menekültsátrak között ülve beszélgetnek az emberek a hétfőn hajnalban történtekről a földrengés sújtotta Colle di Roio falucskában, a tartományi központ, L'Aquila külvárosában. Az MTI helyszíni tudósítójának nyilatkozó helyiek a jelek szerint alkalmazkodtak a katasztrófa utáni helyzethez.
Egy hatvan év körüli asszony a hegyoldalba épített falu menekülttáborából sétál felfelé elhagyott házához. Mint mondja, a hatóságok még mindig nem engedik vissza őket házaikba, akkor sem, ha az épület nem sérült. A faluban nem okozott akkora pusztítást a katasztrófa, mint a néhány kilométerre fekvő Onnában, ahol a házak jelentős része megsemmisült, ugyanakkor itt is minden utcában látni ledőlt falakat, leszakadt ablakokat, megrongálódott tetőket.
Az asszony most a menekülttáborban él, a belügyminisztérium által biztosított egyik kék sátorban. Arról panaszkodik, hogy egy-egy sátorban 10-12-en laknak most. A mostoha körülmények ellenére azonban elégedett a kormány eddigi munkájával, a katasztrófavédelem és a rendőrség szerinte jól végzi a dolgát. Miközben erről beszél, számos rendőr és tűzoltó halad el a szűk hegyi utcában, a katasztrófavédelmi szakemberek a lakókkal együtt házról házra járva mérik fel a károkat.
© AP |
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
A világ legnagyobb húsipari cége, a brazil JBS a New York-i tőzsdére lépett, hogy finanszírozza a további növekedését. A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.
Néhány szón, gesztuson múlt 1990-ben, hogy nem borította el Erdélyt az erőszak.