Talán mégis élnek a Jemenben elrabolt külföldiek

Egy jemeni törzsi forrás szerint életben van és síita lázadók kezére került a közel két hete elrabolt öt német és egy brit állampolgár, akiknek annak idején a halálhírét keltették - jelentette a francia hírügynökség hétfőn nevét nem vállaló forrásra hivatkozva.

  • MTI MTI
Talán mégis élnek a Jemenben elrabolt külföldiek

A hat túsz él, és átadták őket Abdallah Rizani lázadóvezérnek. Jelenleg Szaada tartományban vannak, Ruzmat térségében - mondta a neve elhallgatását kérő forrás.

A jemeni hatóságok nyilvánosan nem erősítették meg az értesülést, de egy belbiztonsági illetékes pontosnak minősítette. Az al-Arabíja dubaji televízió úgy tudja, hogy a túszok - egy szászországi család öt tagja és egy brit mérnök - hamarosan kiszabadulnak. A síita lázadók szóvivője ugyanakkor tagadta, hogy átadták volna nekik a túszokat, és azt állította, hogy nincs információjuk az elrabolt külföldiek sorsáról.

A német kormány sem tudta megerősíteni az al-Arabíja értesülését. Egy külügyi szóvivő Berlinben csak annyit közölt, hogy egyelőre csak híresztelésekről van szó, amelyekről az üggyel foglalkozó válságstábnak tudomása van.

Síita lázadók összesen kilenc külföldi állampolgárt - egy német házaspárt, három német gyereket, két német ápolónőt, továbbá egy brit mérnököt és egy dél-koreai tanárt - raboltak el Jemen északi részén. A felnőttek egy nemzetközi segélyszervezet tagjai voltak. Korábban olyan hírek láttak napvilágot, amelyek szerint holtan találták meg mind a kilenc elrabolt külföldit, végül csak a két ápolónő holttestét tudták minden kétséget kizáróan azonosítani.

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?