A telefonfeltörések ügyére a tekintélyes brit baloldali napilap, a The Guardian feltáró, oknyomozó riportja derített fényt, de pénteken a teljes brit sajtót elöntötték az új és újabb értesülések.
Az eredeti hír arról szólt, hogy a 163 éve megjelenő News of the World, az átlagosan 11 millió olvasóhoz eljutó, rendkívül befolyásos, konzervatív irányultságú vasárnapi brit tömeglap - amely jelenleg a The Sun, a The Times és a The Sunday Times című brit újságokkal, valamint a Sky tévécsoporttal együtt Rupert Murdoch sajtómágnás médiabirodalmának része - felbérelt magánnyomozók segítségével mobiltelefonok "ezreit" törte fel az utóbbi években sztoriszerzés céljából. A kiszemelt célpontok között voltak a showvilág sztárjai, a brit parlamenti pártok képviselői, sőt a kabinet tagjai is.
A The Guardian által pénteken közölt újabb értesülések szerint Sir Alex Fergusonnak, a Manchester United futballklub menedzserének, valamint Alan Shearernek, a Newcastle egykori sztárjának és későbbi szakvezetőjének mobiltelefonos üzenetei is a News of the World számára dolgozó "hírszerzőknél" landoltak.
A BBC azonban még pikánsabb elemet talált: kiderítette, hogy a News of the World saját hétközi testvérlapja, a The Sun főszerkesztőjének, Rebekah Wade-nek a mobiltelefonját is feltörette egy magándetektívvel.
Wade hamarosan a brit Murdoch-lapokat gondozó cég, a News International vezérigazgatója lesz. Az ő telefonjának üzenetküldő és -rögzítő rendszerét ugyanaz a magánnyomozó törte fel, akit a News of the World udvari tudósítójával, Clive Goodmannel együtt két éve több havi börtönre ítéltek a királyi család telefonjainak lehallgatásáért.
A Scotland Yard - arra hivatkozva, hogy az ügyet már e korábbi botrány kapcsán felgöngyölítette - nem kíván újabb vizsgálatot kezdeni. A pénteki brit sajtó szerint azonban a telefonlehallgatások áldozatai - színészek, sportolók, politikusok - most jogi eljárást fontolgatnak, és ha ez sikeres, az nagyon sokba kerülhet a lapnak.