"Ez Magyarország és Szlovákia közötti probléma, ezt már elmagyaráztam a két ország hozzám látogató delegációjának" - fogalmazott a francia biztos szerdai sajtótájékoztatóján. "Köztünk szólva azt gondoltam, hogy az incidens lezárult a két miniszterelnök közti párbeszéddel" - tette hozzá Barrot.
A magyar kormány kedden jelentette be, hogy a brüsszeli bizottságtól kötelezettségszegési eljárást kért Szlovákia ellen, amiért Sólyom Lászlót augusztus 21-én nem engedték be az országba. A beadvány azt kéri, az uniós testület a közösségi jog szempontjából vizsgálja meg a szlovák jogszabályokat és azok alkalmazását, valamint a közösségi jog megsértése miatt indítsa meg kötelezettségszegési eljárást.
Barrot szóvivője egyelőre nem tudta megerősíteni, hogy a bizottság megkapta a megkeresést Magyarországról, a sajtóhíreket pedig nem kívánta kommentálni. Jacques Barrot - más témájú sajtótájékoztatóján egy erre vonatkozó kérdésre válaszolva - kifejtette: remélte, hogy a probléma nem ismétlődik meg, és a két ország közötti párbeszéd, amelyet személyesen is igyekezett megkönnyíteni, segít abban, hogy az ilyen típusú ügyekben ne következzenek be megelőzhető, súlyos félreértések.
Miroslav Lajcák szlovák külügyminiszter meg van győződve arról, hogy Pozsony a magyar köztársasági elnök Szlovákia területére történő belépésének megtagadásakor teljes mértékben a hatályos szlovák törvényekkel és a schengeni szabályokkal összhangban járt el.
"Teljes mértékben biztos vagyok ebben. Nyilvánvaló, hogy ez az állam (Szlovákia) nem tenne semmi olyat, ami jogellenes" - jelentette ki a szlovák külügyminiszter szerdán Pozsonyban. A szlovák diplomácia vezetője - újságírók kérdésére válaszolva - arra a magyar bejelentésre reagált, amely szerint Magyarország kötelezettségszegési eljárást indít az Európai Bizottságnál, amiért Sólyom Lászlót augusztus 21-én nem engedték be Szlovákiába. Lajcák szerint Szlovákia kész alávetni magát az Európai Bizottság eljárásának, s meggyőződése, hogy semmiféle büntetés nem fenyegeti.
Lezártnak tekinti a Sólyom-ügyet a brüsszeli bizottság
Kétoldalúnak és lezártnak tekinti Sólyom László köztársasági elnöki szlovákiai be nem engedésének ügyét az Európai Bizottság jogi és igazságügyi felelőse, Jacques Barrot.

A jegybank kiszámolta, mit érnek Nagy Márton árkorlátozásai
Idén legjobb esetben 0,8 százalékponttal mérséklik az inflációt a kormányzati árkorlátozások, de minél többet hosszabbítgat a kormány, a hatás annál csekélyebb lehet.
Selyem Zsuzsa: „A Drakula-mese ugyanazt a szerepet kapta, mint a fröccsöntött székelykapu”
Az aszállyal a kormány se tud mit kezdeni: jelentősen drágult a HVG bevásárlókosara júniusban
Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
Illegális fakitermelés miatt nyomoznak a Matolcsy-kör egyik strómangyanús emberének birtokán
Hadházy szerint Mészáros Lőrinc és Várkonyi Andrea ott szállt meg New Yorkban, mint Kevin a Reszkessetek, betörőkben
Szeretettel Brüsszelből: több mint egy éve kormány nélkül Európa fővárosa
Bejárta egész Európát, aztán rangsorolta az összes országot
Egy szomszédos és egy visegrádi ország is a dobogón, de vajon hányadik helyre került Magyarország?
Telex: Tucatszámra küldik el a dolgozókat a debreceni CATL-től
A portál forrásai szerint kínaiak érkeznek a helyükre.
Timothy Garton Ash: Milosevics sorsa várhat jövőre Orbánra
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.