Fejbelőtt egy bringást, mégis csak 4 hónap börtönt kapott

Mindössze négy hónap börtönt kapott az a volt amerikai tűzoltó, aki fejbelőtt egy biciklistát, mert rossz napja volt és zavarta őt a tekerésével – írja a Streetblog.

  • hvg.hu hvg.hu
Fejbelőtt egy bringást, mégis csak 4 hónap börtönt kapott

Az észak-kaliforniai ex-tűzoltó, Charles Alexander Diez július 26-án egy utcai konfliktus nyomán fegyvert rántott és a fejére lőtt egy biciklistának. A három éves gyermekével arra tekerő Alan Simons ugyanis zavarta őt az úton – mondta a bíróságon. Az áldozat rendkívüli szerencséjére azonban a kerékpáros bukósisakjába fúródott a golyó, s így sérülés nélkül úszta meg lövést.

Az eset kapcsán született bírói döntésben Asheville bírósága bűnösnek találta ugyan Diazt, de miután korábban gyilkosság helyett erőszakos támadásra módosították a vádat, ő eleve enyhébb ítéletre számított. S noha valakinek a fejbelövésére tett kísérlet látszólag kimeríti a gyilkossági szándék tényét, a bíróság végül úgy határozott, Diez esetében olyan férfiról van szó, „akinek éppen rossz napja volt”.

Amerikában hasonló bűncselekményért átlagosan 20-39 hónapot kell leülniük a bűnösöknek, de a felsőbb bíróság Diez katonai szolgálatát, valamint volt kollégáinak jó véleményét személyiségéről enyhítő körülményként vette figyelembe, és 15-27 hónap börtönbüntetésről indult a tárgyalás.

Végül a sok pozitívum miatt 4 hónapra csökkentették büntetését, feltéve, hogy a következő 30 hónapban nem szeg meg több törvényt. Emellett dühkitöréseinek enyhítésére pszichológushoz kell járnia, valamint Simons dobhártyájának károsulása miatt 1200 dollár kártérítést fizetnie.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?