Irán elfogadta az EU tárgyalási ajánlatát

Irán elfogadta az Európai Unió ajánlatát, hogy egyévi szünet után, december 6-án és 7-én Genfben kezdjék újra a nagyhatalmakkal a megbeszéléseket Irán vitatott nukleáris programjáról - jelentette be kedden Brüsszelben az EU.

  • MTI MTI
Irán elfogadta az EU tárgyalási ajánlatát

"Megkaptuk az iráni hatóságok válaszát, amelyben jelzik, hogy Szaid Dzsalili (a tárgyalóküldöttség vezetője) elfogadta Catherine Ashtonnak (az EU kül- és biztonságpolitikai főképviselőjének, egyúttal a nagyhatalmak képviselőjének) az ajánlatát a genfi találkozóra" - mondta a főképviselő szóvivője.
 
A két fél közötti tárgyalások tavaly októberben szakadtak meg.
 
Ashton a tárgyaláson a hat érintett nagyhatalom (Egyesült Államok, Oroszország, Kína, Franciaország, Németország, Nagy-Britannia) képviseletében tárgyal majd, de várhatóan az említett országok is küldenek illetékeseket az egyeztetésre.
 
A nyugati nagyhatalmak attól tartanak, hogy békés célúnak mondott atomprogramját Irán nukleáris fegyver fejlesztésére is felhasználja, ezért a lehető legszélesebb körű ellenőrzést próbálják elérni a program fölött. Teherán kitart amellett, hogy joga van békés jellegű fejlesztéseket folytatni, és nem kívánja abbahagyni a programot.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?