Megérkeztek vidékről a fővárosba a tunéziai tüntetők

Megérkezett a tunéziai fővárosba az ország középső-déli részéből indult tüntetők menete vasárnap reggel.

  • MTI MTI
Megérkeztek vidékről a fővárosba a tunéziai tüntetők

A mintegy ezer ember, köztük számos fiatal azt követeli, hogy távozzon a hatalomból a "jázminos forradalom" által megdöntött rezsim bukott politikusaiból alakult ideiglenes kormány.

Az önmagát a "felszabadítás karavánjának" nevező konvoj alig 300 főből állt, amikor útnak indult a Tunisztól mintegy 280 kilométerre délre fekvő Menzel-Buzajan településről. Helyenként gyalogoltak, máshol járművekkel haladtak, s útközben egyre gyarapodott a tiltakozók létszáma.

"Menzel-Buzajanból, Szidi Búzidból, Regebből érkeztünk, hogy megdöntsük a diktatúra maradványait" - mondta egy idős tüntető.

A régi-új miniszterelnök, Mohammed Gannúsi péntek este bejelentette visszavonulási szándékát, s televíziós beszédében arról beszélt, hogy az átmenet csúcspontját a demokratikus és átlátható választások megtartása jelenti majd. A politikus, aki a január közepén megbuktatott elnök, Zin el-Abidin ben Ali országlása idején is kormányfő volt, azt ígérte, hogy hatályon kívül helyezik az antidemokratikus törvényeket, köztük a választási, valamint a terrorizmus elleni harccal és a sajtóval kapcsolatos jogszabályokat.

Tunisz belvárosában szombaton, a forradalom halálos áldozatainak emlékére elrendelt háromnapos gyász második napján is ezrek tüntettek különböző, szórványos megmozdulásokon, hol szociális követeléseket hangoztatva, hol a kormány távozását sürgetve.

Pride után: megpróbálják-e börtönbe küldeni Karácsony Gergelyt?

Pride után: megpróbálják-e börtönbe küldeni Karácsony Gergelyt?

Nem csak a Pride-felvonulás előtt volt erősen kusza a jogi helyzet, a demonstráció után is egymást érik a kérdések. Ha az utolsó pillanatig bírsággal riogatták a résztvevőket, akkor mi, miért és kinek az utasítására változott a menet napjára? Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.